Salotinės cikorijos – kaip užsiauginti salotų sausio mėnesį

salotine cikorija

Salotinės cikorijos vertinga dietinė salotinė daržovė, vartojama žiemą (gruodžiosausio mėn.), kai dar nėra kitokių salotų. Šių salotų gūželėse yra vitaminų ir daug mineralinių druskų.

Cikorijų (dažniausiai ’Vitluf’ veislės) šakniavaisiai auginami kaip morkos, tik retinant tarp daigų paliekama 10 12 cm. Rudenį šaknys nukasamos ir, nupjovus lapus (nepažeidžiant viršūninio pumpuro), laikomos kaupuose arba rūsyje kaip morkos ar burokėliai.

Gruodžio ar net lapkričio mėnesį cikorijos pradedamos želdinti. Kad susidarytų gūželės, želdinama tamsoje rūsiuose ar kitose patalpose, kur galima palaikyti 1618 °C temperatūrą ir 9095% drėgmę. Šaknys sodinamos į dėžes viena prie kitos taip, kad jų viršūnės būtų vieno lygio (ilgesnės šaknys patrumpinamos). Šaknys užberiamos drėgnomis durpėmis ar daržo žeme. Virš jų turi būti 1520 cm storio sluoksnis. Durpės ar žemė visą laiką turi būti drėgnos. Po 3040 dienų gūželės jau būna 1520 cm aukščio ir tinka vartoti. Žiemą šaknis galima sodinti kas savaitę ir taip pratęsti salotinių cikorijų vartojimo sezoną. Nupjovus gūželes, cikorijos šaknis galima vartoti kavai arba jomis lesinti vištas ar šerti triušius.


Komentarai:

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here