Ridikėlių auginimas darže – vasariniai ir žieminiai ridikėliai

ankstivieji ridikeliai

Ridikėliai viena iš labiausiai paplitusių daržovių, vartojama per visus metus, bet labiausiai pavasarį. Norint jų turėti visus metus, reikia parinkti tinkamas veisles ir auginti lauke, šiltnamiuose ar po plėveline priedanga. Kai kurių veislių ridikėliai nuo sėjos užauga per 2530 dienų.

Lauke ridikėliai sėjami kuo anksčiau (kovobalandžio mėn.). Pakenčia iki 6°C šalnas. Geriausiai dera puveningoje, purioje dirvoje, patręštoje mineralinėmis trąšomis.

Norint šiltadaržiuose žiemą užsiauginti ridikėlių, juos reikia papildomai apšviesti elektra. Šviesos jiems užtenka tik kovo pradžioje. Plėveliniuose šiltnamiuose ir po laikinomis priedangomis ridikėlių galima išsiauginti anksti pavasarį, vasarą, rudenį ir prieš užšąlant. Šaldytuve ridikėliai gali stovėti apie mėnesį.

Ridikėliai temperatūrai nėra reiklūs, pakenčia šalnas iki 3-=6°C. Sėjami kovo pabaigoje, balandžio pradžioje, kai tik galima įeiti į dirvą.

Lauke sėjama eilutėmis, paliekant 20 cm pločio tarpueilius, šiltadaržiuose, priklausomai nuo šviesos ir veislės. Eilutėje daigai turi būti per 35 cm vienas nuo kito. 1 m2 reikia 23 g sėklų. Pasirodžius trečiajam lapeliui, dažniau laistoma, kad geriau formuotųsi šakniavaisis. Ankstyvosios veislės Zara’, ‘Vyšnios’, ’Saksa’, vėlyvesnės Kretingos pagerintieji’.

Ridikai yra vasariniai ir žieminiai. Pirmieji sėjami balandžio pradžioje ir derlius imamas gegužės pabaigoje. Žieminiai sėjami gegužės pabaigoje, kad neperaugtų, kol bus kasami ilgam laikymui. Sėklos panašios į ridikėlių.


Komentarai:

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here