Temperatūros įtaka svogūnų auginimui

svogunai ziema

 

Visos svogūnų rūšys palyginti atsparios šalčiui. Jų sėklos gali sudygti +12°C temperatūroje, o auginant iš ropučių sudygsta ir esant 0°C. Bet šiuo atveju gali užsitęsti laiškų augimas. +1415°C temperatūroje laiškai pradeda augti praėjus 2 savaitėms po sėjos, o +2022°C po 68 dienų. Žema teigiama temperatūra pavasarį (+510°C) padeda vystytis šaknų sistemai. Jeigu temperatūra aukšta + 35°C ir daugiau, šaknys auga lėčiau, laiškai smulkėja, deformuojasi, kenčia visas augalas.

Svogūnų laiškai taip pat neblogai pakelia žemą temperatūrą. Pavasarines šalnas -13°C pakelia ir ropinių svogūnų laiškai, bet jau -5°C temperatūroje gali žūti, tuo labiau, jeigu šaltis ilgiau trunka. Daugiamečių svogūnų rūšys ir porai gali pakelti ir -5°C temperatūrą.

Smulkialaiškiai, daugiaaukščiai, narcizlapiai ir kvapnieji svogūnai, pasodinti ar palikti žiemoti, gerai pakelia ir nemažus šalčius. Jeigu daug sniego, nors temperatūra siekia netgi – 33°C, šie svogūnai lengvai išsilaiko. Ropinis svogūnas, poras iššąla.

Taigi optimali svogūnų dygimo temperatūra +2425°C, o augimui geriausia +2023°C temperatūra. Žemesnėje temperatūroje greičiau auga laiškai, bet blogai formuojasi ropelė.

Laiškų augimui bei svogūnų ropelių formavimuisi temperatūra turi įtakos ne tik juos pasodinus, bet ir laikant žiemos metu.


Komentarai:

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here