VALGOMASIS ČESNAKAS – Affium sativum L

valdomieji cesnakai
 

Valgomasis česnakas - lelijinių šeimos daugiamete svogūninė daržovė. Stiebas maždaug iki pasės padengtas lapamakštėmis. Lapai linijiški, plokšti, smailūs, šiurkščiais kraštais. Žiedai apie 3 cm ilgio, ant ilgų žiedkočių, susitelkusių į mažažiedį skėtį. Skėtyje, be žiedų, išauga daug mažų svogūnėlių. Apyžiedis vainikiškas, šešialapis, baltas arba blyškiai violetinis. Vaisiai ir sėklos neužsimezga. Dauginasi svogūnėliais, skiltelėmis.

Lietuvoje česnakai plačiai auginami kaip prieskoninės daržovės. Jų derlius - 10-18 t/ha.Labiausiai paplitusios trys česnakų grupės: žieminiai su žiedynkočiais, žieminiai be žiedynkočių ir vasariniai. Žieminių veislių česnakai sodinami rudenį, vasarinių - pavasarį.

Labiausiai paplitusi žieminių česnakų veislė yra „Jubileinyj gribovskij”. Iš vasarinių - vertingos vietinės veislės, kurių svogūnai gerai išsilaiko.

Česnakų svogūnėliai susideda iš skiltelių, kuriomis jie dauginasi. Žieminių česnakų su žiedynkočiais žiedyne vietoj žiedų užauga mažyčiai oriniai svogūnėliai; jie, kaip ir skiltelės, gali būti naudojami česnakams dauginti. Iš orinių svogūnėlių, pasodintų iš rudens, kitais metais susidaro galvutės su vienintele skiltimi, žiedynkotis nesusidaro. Tik pasodinti antraisiais metais oriniai svogūnėliai užaugina galvutes, kurios išleidžia žiedynkotį. Žieminiai česnakai sodinami spalio pradžioje, kad svogūnėliai suspėtų įsišaknyti, bet nesudygtų, dirvoje arba lysvėse eilėmis; tarp eilių 20 cm, tarp augalų - 6-8 cm. Skiltelės į dirvą įterpiamos 5-8 cm gyliu.

Dirva mulčiuojama perpuvusia mėšlu, durpių arba šiaudingo mėšlo 3-5 cm sluoksniu. Per visą vegetaciją naikinamos piktžolės ir purenama dirva. Kai laiškai esti 10-15 cm ilgio, papildomai tręšiama amonio salietra (į 1 m2 beriama 20-30 g).

Jei rugpjūčio viduryje galvutės dar mažos, vešlus česnakų laiškai surišami. Tada galvutės geriau auga ir bręsta.

Pavasarį česnakai sodinami pievoms sužaliavus. Derlius imamas, kai laiškai ir „kaklelis” (netikrasis stiebas) pradeda vysti, bet nereikia laukti, kol visai sudžiūsta, nes tada viršutinis česnakų lukštas sutrūkinėja ir skiltelės atsiskiria. Tokios skiltelės blogai laikosi. Rudenį nenuvytę česnakų laiškai nusukami arba surišami. „ Kakleliui” apdžiūvus česnakai išraunami, nuvalomos žemės, nupjaustomos šaknys ir laiškai, paliekamas tik 2 cm ilgio „kaklelis” . Česnakai apdžiovinami, kad vėliau laikomi negestų, ir laikomi sausai, vėsiai, 0-3 temperatūroje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *