Temperatūros įtaka svogūnų augimui

sausra

Visos svogūnų rūšys palyginti atsparios šalčiui. Jų sėklos gali sudygti + 1—2°C temperatūroje, o auginant iš ropučių sudygsta ir esant 0°C. Bet šiuo atveju gali užsitęsti laiškų augimas, + 14—15°C temperatūroje laiškai pradeda augti praėjus 2 savaitėms po sėjos, o +20—22°C — po 6—8 dienų. Žema teigiama temperatūra pavasarį (+5—10°C) padeda vystytis Šaknų sistemai. Jeigu temperatūra aukšta +35°C ir daugiau, šaknys auga lėčiau, laiškai smulkėja, deformuojasi, kenčia visas augalas.
Svogūnų laiškai taip pat neblogai pakelia žemą temperatūrą. Pavasarines šalnas -1—3°C pakelia ir ropinių svogūnų laiškai, bet jau ~5°C temperatūroje gali žūti, tuo labiau, jeigu šaltis ilgiau trunka. Daugiamečių svogūnų rūšys ir porai gali pakelti ir -5°C temperatūrą.
Smulkialaiškiai, daugiaaukščiai, narcizlapiai ir kvapnieji svogūnai, pasodinti ar palikti žiemoti, gerai pakelia ir nemažus šalčius. Jeigu daug sniego, nors temperatūra siekia netgi -33C, šie svogūnai lengvai išsilaiko. Ropinis svogūnas, poras — iššąla.
Taigi optimali svogūnų dygimo temperatūra +24—25°C, o augimui geriausia +20—23°C temperatūra. Žemesnėje temperatūroje greičiau auga laiškai, bet blogai formuojasi ropelė.
Laiškų augimui bei svogūnų ropelių formavimuisi temperatūra turi įtakos ne tik juos pasodinus, bet ir laikant žiemos metu.


Komentarai:

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here