Burokėliai – sveikata

burokeliai

Valgomieji burokėliai – gausiai auginama ir visų mėgstama daržovė. Turi nemažai žmogaus organizmui svarbių cheminiu medžiagų, cukraus. Geriausios valgomųjų veislės – ’Eklipso’ ir ’Egipto plokštieji’. Maistui geriausia imti nedidelius 200 g svorio šakniavaisius. Jų sultys ypač vertingos ir rekomenduotinos vaikams ir sergantiems, nes valo kraują, skatinančiai veikia virškinamąjį traktą, žarnų ir kepenų veikią. Padeda nugalėti gripą ir persišaldymą. Sultis geriau vartoti su medumi ir primaišius citrinos ar obuolių sulčių, nes vienos perdaug šarminio skonio. Vartojami ir jaunų, burokėlių lapai bei lapkočiai.

Burokėliams paskaninti vartojami įvairūs aromatingi priekoniai – krapai, kmynai, lauro lapai, kalendros, krienai, gvazdikėliai, svogūnai ir kt. Burokėlių skonį pagerina 4-6 proc. acto rūgštis. Nuo seno žinomi rauginti burokėliai. Aš nesu gaminusi burokėlių be kmynų. Mano nuomone, kmynai burokėliams – nepamainomas prieskonis.

IŠ burokėlių galima pagaminti daug skanių patiekalų – įvairių sriubų, salotų, galima virti iš jų kompotus, uogienes, net saldainius.


Komentarai:

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here