Pomidorai ir jų maistinė vertė

pomidorai maiste

Pomidorų tėvynė – Peru, inkų šalis. Savo tėvynėje jie ir vadinami pomidorais. Bet kiti juos vadinama toniniais. Kaip gi čia yra? Kuris pavadinimas tikrasis? Pirmieji pomidorų vaisiai, kuriuos ispanai parvežė iš Amerikos į Europą, buvo geltonos spalvos. Prinokę atrodė lyg auksiniai, ir italai juos pavadino pomidore”. „Ponio” – obuolys, „doro” auksinis.

Pradžioje pomidorus Europoje sodindavo kaip dekoratyvinius augalus. Niekam neatėjo į galvą ragauti jų vaisių, Literatūroje yra žinių, kad pirmieji jų paragavo portugalai, ir jiems „auksinis obuolys” patiko.

Pomidoruose, kaip ir agurkuose, daug vandens – 93,5 proc., bet juose yra šiek tiek gliukozės ir fruktozės, kurios vertingos mistiniu požiūriu ir suteikia salstelėjusį skonį. Literatūroje nurodoma, kad pomidoruose vitamino C yra iki 25 mg %, o karotino apie 1,5 mg %. Taip pat juose yra ir B grupės vitaminų, o iš moneralinių medžiagų daugiausia yra kalio, 100 g pomidorų masės duoda 19 kcal. Be to, pomidorai – puiki stalo puošmena.

Maistui geriausiai tinka prinokę, kieti pomidorai, nors vartojami įvairios brandos, net ir žali, nespėję užaugti ir prinokti. Iš pastarųjų galima išvirti įdomaus skonio uogienę.


Komentarai:

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here