10 geriausių gudrybių kurias turi žinoti visi gėlių augintojai

top10

Kambariniams augalams sąlygas dažnai galima pagerinti labai paprastai.

1 triukas su obuoliais. Prinokę obuoliai bei įvairių citrinmedžių vaisiai išskiria nemažai etileno, kuris, be kita ko, yra augalų hormonas. Bromelijas jis skatina krauti žiedus.1-2 savaitėms patalpinus brome! Į ją su keliais obuoliais po šviesai laidžių plastikiniu gaubtu, maždaug po keturių mėnesių ji pražysta.

2 Nuolat nuskabykite senus žiedus . Sėklos brandinimas atima iš augalo daug jėgų ir trukdo jam gausiai ir ilgai žydėti.

3 Gėliapuodžio ženklinimas. Kai dėl kokių nors priežasčių (valydami dulkes, langus ar panašiai) perstumdome augalus, labai svarbu juos pastatyti ta pačia puse į šviesą (ypač klivijas, azalijas, gardenijas, nes kitaip jos ima mesti žiedus). Tai bus daug lengviau padaryti paženklinus gėliapuodį

4 Jei palangės šaltos, jas paprasčiausia pašiltinti putplasčio plokštėmis arba specialiais elektriniais šildytuvais.

5 Šiltas lietus. Augalus būtina kartkartėmis nuprausti drungnu vandeniu. Jei tai neįmanoma, patartina švelniu drėgnu skudurėliu nušluostyti dulkes nuo lapų. Po tokių procedūrų jie geriau jaučiasi ir lengviau kvėpuoja.

6 Jei norite pašalinti parudavusį lapo galą, jį nukirpdami palikite siaurą rudą ruoželį, nes kitaip šviežiai nukirptas galas džius toliau.

7 Žemės perplovimas. Retsykiais sveika palaikyti gėliapuodį su augalu po lėtai tekančio drungno vandens srove — ji išplauna trąšų bei druskų perteklių dirvožemyje. Tai labai atgaivina augalus, nemėgstančius dažno persodinimo (palmės! ), ir tuos, kurių dėl vietos stokos nebenorima persodinti.

8 Panardinimas. Jei dėl kokių nors priežasčių žemė gėliapuodyje perdžiūvo ir augalas ima vysti, kartais jį dar galima atgaivinti panardinus į vandenį.

9 Turint specialu šviestuvą galima net ir tamsiausiuose kampuose laikyti šviesą mėgstančius bei žydinčius augalus.

10 Fotometras. Kad nepadarytumėt klaidų parinkdami augalams vietą, geriausai įsigyti fotometrą


Komentarai:

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here