Naminės, spirito ir degtinės spalvinimas

0
2172
degtinės spalvinimas

Jeigu kroką (Crocus) užpilsite degtine ir į mišinį įpil­site šiek tiek vaivorų, girtuoklių (Vacinium uliginosum) arba mėlynių sulčių bei palaikysite, tai užpilas įgaus gelsvai rausvą spalvą. Kai kas degtine užpila ne visiš­kai sunokusio apelsino žieveles, pomerantinio citrin­medžio (Citrus aurantium) žieveles arba graikinio rie­šuto vidines pertvarėles.

Geltona spalva, kaip ir auksaspalve, gėrimas nuda­žomas naudojant kroką, kuris tinka norint gauti pačius įvairiausius geltonos spalvos atspalvius. Geltonos spal­vos gėrimo pasiruošite naminę užpylę melisą (Melissa), veroniką (Veronica) arba mėtą (Mentha), o taip pat petra­žolės, krieno (Armoracia) arba saliero (Apium) lapus. Kai kada spiritas varomas su kroku, o gauta esencija laiko­ma tamsioje vietoje ir sandariai užkimštame butelyje.

Jeigu džiovintas mėlynių uogas užpilsite spiritu, tai turėsite raudonos spalvos gėrimo, šiai spalvai gauti dar pasitelkiamas karmino (raudonos spalvos maistiniai da­žai) ir vyno akmens (kalio vandenilio tartratas) mišinys (ruošiamas komponentus maišant santykiu 6:1), kuris sutrinamas j miltelius ir ištirpinamas karštame vande­nyje. Pagamintas tirpalas iškošiamas ir maišomas su degtine. Skaisčiai raudoną spalvą gausite 4 g maistinių da­žų sumaišę su 4 g išvalytų vyno akmens miltelių, mišinį virindami 1,1 litro vandens. Skystį palikite nusistoti, iš- koškite per marlę ir laikykite, kol jo prisireiks. Šiuo tir­palu spiritą galėsite dažyti įvairių atspalvių skaisčiai rau­dona spalva – kuo daugiau dažų įpilsite, tuo gėrimo spalva bus ryškesnė.

Violetinė spalva. Karminu šiek tiek dažytą spiritą koškite per ožiažolės (Pimpinella) arba kraujažolės (Ach ilea) žiedus. Į karminu nuspalvintą spiritą galite įlašinti keletą koncentruoto mėlynių arba santalmedžio (Santalum) nuoviro lašų. O dar paprastesnis būdas – spintų užpilkite saulėgrąžų sėklas.

Šviesiai mėlyna spalva. Degtinę koškite per ožia­žolės arba kraujažolės žiedus.

Žydra spalva degtinė nusidažys degtine užpylus ru­giagėlių žiedus.

(vairius geltonos, raudonos ir violetinės spalvos at­spalvius gausite į naminę įmaišę skirtingų rūšių uogie­nių.

Žalia spalva. Tris keturias saujas builio (Anthriscus) sugrūskite. padėkite ant plono audeklo, jį įstatykite į piltuvą, ir koškite degtinę. Be to, degtine galite užpilti juodųjų serbentų lapus, maišyti ją su sultimis, išspaus­tomis iš petražolės lapų bei svogūnų laiškų. Jeigu nau­dosite šviežius svogūnų laiškus, tai juos nuplaukite, su- meskite \ karštą vandenį ir du kartus užvirinkite. Paskui sudekite į šaltą vandenį, per audeklą iš laiškų išspaus- kite sultis, kurias sidabriniame samtelyje virkite tol, koljų sumažės per pusę. Užbaigę visas šias procedūras, būsite pasiruošę žalių dažų.

Ruda spalva. Variniame dubenėlyje ištirpinkite smul­kų cukrų ir kaitinkite kol cukrus patamsės. Gautą masę atskieskite karštu vandeniu arba šildytu spintų ir laiky­kite stikliniame sandariai uždarytame inde.

Šviesiai ruda spalva. Norėdami gauti šviesiai rudos spalvos naminės, varydami naminę, į raugsią įdekite miškinės sidabražolės (Potentilla erecta) šaknų.

Naminę dažyti geriausia pirmiau ją pasaldinus, kad i paskui gėrimo spalva nepakistų ir jis nesusidrumstų.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.9 / 5. Įvertinimų skaičius: 7

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia