Naminės degtinės aromatinimas ir skaninimas

0
7522
naminės skaninimas

Norėdami naminei suteikti kvapą ir ypatingą skonį, galite naudoti bemaž visas valgomąsias uogas bei vai­sius, prieskonius, kai kurias žoleles, žiedus ir šakne­les. Augalus gėrimų aromatinimui degtindariai ruošia iš anksto, džiovina juos ir laiko sandariuose induose. Patogiau atsargas ruošti ne iš džiovintų augalų, o iš jų gaminti užpilus ar nuovirus, kurie užima mažiau vietos ir geriau išsilaiko.

Aromatingosios medžiagos, naudojant tirpiklius – spintą ar vandenį – išskiriamos iš augalinės žaliavos. Prieš apdorojimą žaliavą būtina susmulkinti. Pats pa­prasčiausias būdas minėtoms medžiagoms išskirti – žaliavą užpilti spiritu. Atlikus šią procedūrą ir palikus užpilą stovėti, naminė maišosi su aromatinėmis medžia­gomis, kinta jos skonis. Žaliava, užpilta spiritu, laikoma, kol visos aromatingosios augalo medžiagos ištirps spirite.

Tirpalas kartkartėmis perkošiamas. Paskui juo vėl užpilama žaliava ir inde suplakama. Augaluose esan­čios aromatinės medžiagos geriausiai tirpsta tuomet, kai žaliava užpilama 45-50° tirpikliu. Jei naminė yra di­desnės koncentracijos (tai nustatoma areometru), tuo­met tirpalas yra skiedžiamas. Tam tikrais laiko tarpais žaliavą vis kei­čiant šviežia ir ją užpilant ta pačia namine, gaunamas didesnės koncentracijos užpilas. Tą patį tikslą galite pasiekti žaliavą virindami sandariai uždarytame imte ir paskui nuovirą palikdami nusistovėti. Virti tektų 10-15 minučių.

Ruošdami antpilą sugaišite nuo 3 iki 5 savaičių: gaminimo trukmė priklauso nuo žaliavos rūšies ir ga­mybos metu naudojamų temperatūrų. Jeigu užpilą pa­kaitinsite iki 50-60°C, tai kai kurių rūšių žaliava pri­trauks per 5-8 dienas. Toks užpilas vadinamas „skubučiu“. Butelius, į kuriuos supilstėte gėrimą su žalia­va, sustatykite ant medinių sijelių, įtaisytų į vandens pripiltą katilą, pakaitinkite ir pasitieksite neblogo už­pilo.

Varydami nuovirus, galite pasiruošti koncentruotų tirpalų, labai prisotintų aromatinėmis medžiagomis bei eteriniais aliejais. Pastarosios medžiagos gėrimo sko­nio beveik nepakeičia, tačiau suteikia pageidaujamą aromatą.

Norėdami suteikti aromatą, galite pervaryti ne tik nuovirus, bet ir užpilus: paimkite kokio nors priesko­nio, smulkiai sugrūskite, užpilkite verdančiu vandeniu (400 g prieskonio imkite 3.51 vandens), sandariai už­darykite ir palikite parą pastovėti. Tada įpilkite dar 2,51 vandens ir varykite, kol vis dar bus jaučiamas priesko­nio kvapas. Paskui įberkite šviežių pneskonių ir dar kartą pervarykite. Pastarąją procedūrą galite pakartoti ir trečią kartą. Toks vanduo vadinamas tris kartus valytu. Jeigu 200g šio vandens įpilsite į 1,2 l naminės, tai gė­rimo skonis primins namines skonį, kurią varant į rau­gą buvo įdėta prieskoniu.

Jeigu augalų ir prieskonių maišysite į raugalą, tai varant naminę aromatas bus vos juntamas. Kad kvapas butų stipresnis, vandeniu, kuriuo atskiedžiate rau­na iš pradžių užpilkite jūsų išsirinktus prieskonius ir palikite pastovėti. Iš prieskonių galite išsivirti nuoviro ir tada juo atskiesti raugalą.

Raugalą ruošiant rekomenduojame naudoti aroma­tini vandenį ir aromatines priemones dėti į garų rezer­vuarą. Šitaip išvarytai naminei bus būdingas neišsivadėjantis kvapas, o nemalonaus fuzelio aromato neliks nė ženklo. Aromatingai naminei išvaryti pageidautina tarp pakuros ir talpos, talpos ir garų rezervuaro įtaisyti ne tiesius vamzdžius, o gyvatu­kus ir juos papildomai šildyti. Galite šildyti ir garų re­zervuarą, jeigu jis metalinis. Šis procesas – tai aromatinių priemonių šutinimas perkaitintu ir alkoholio priso­tintu garu.

Varydami užpilus, galėsite pasiruošti didelės spiri­to koncentracijos aromatinių gėrimų. Norint naminei su­teikti pageidaujamą skoni, po išvarymo ji maišoma su užpilais, paruoštais iš tų pačių augalų, o pati naminė tuo tarpu dar paliekama stovėti. Pavyzdžiui, naminę, kuria buvo užpiltos citrinos žievelės, išvarius, ji dar sykį užpilama ant šviežių citrinų žievelių.

Prieskonių, naudojamų naminės skoniui pagerinti, kiekius galite rasti rusiškuose forumuose. Stipriuose gėrimuose prie­skoniai intensyviai tirpsta, todėl naminės skonis visiš­kai pakinta. Aromatines priemones gali atstoti ir kvap­niosios bei iš vaisių pagamintos arbatos

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.3 / 5. Įvertinimų skaičius: 45

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia