Naminės degtinės aromatinimas ir skaninimas

0
264
Naminės degtinės aromatinimas ir skaninimas

Norėdami naminei suteikti kvapą ir ypatingą skonį, galite naudoti bemaž visas valgomąsias uogas bei vai­sius, prieskonius, kai kurias žoleles, žiedus ir šakne­les. Augalus gėrimų aromatinimui degtindariai ruošia iš anksto, džiovina juos ir laiko sandariuose induose. Patogiau atsargas ruošti ne iš džiovintų augalų, o iš jų gaminti užpilus ar nuovirus, kurie užima mažiau vietos ir geriau išsilaiko.

Aromatingosios medžiagos, naudojant tirpiklius – spintą ar vandenį – išskiriamos iš augalinės žaliavos. Prieš apdorojimą žaliavą būtina susmulkinti. Pats pa­prasčiausias būdas minėtoms medžiagoms išskirti – žaliavą užpilti spiritu. Atlikus šią procedūrą ir palikus užpilą stovėti, naminė maišosi su aromatinėmis medžia­gomis, kinta jos skonis. Žaliava, užpilta spiritu, laiko­ma, kol visos aromatingosios augalo medžiagos ištirps spirite.

Tirpalas kartkartėmis perkošiamas. Paskui juo vėl užpilama žaliava ir inde suplakama. Augaluose esan­čios aromatinės medžiagos geriausiai tirpsta tuomet, kai žaliava užpilama 45-50° tirpikliu. Jei naminė yra di­desnės koncentracijos (tai nustatoma areometru), tuo­met tirpalas yra skiedžiamas. Tam tikrais laiko tarpais žaliavą vis kei­čiant šviežia ir ją užpilant ta pačia namine, gaunamas didesnės koncentracijos užpilas. Tą patį tikslą galite pasiekti žaliavą virindami sandariai uždarytame imte ir paskui nuovirą palikdami nusistovėti. Virti tektų 10-15 minučių.

Ruošdami antpilą sugaišite nuo 3 iki 5 savaičių: gaminimo trukmė priklauso nuo žaliavos rūšies ir ga­mybos metu naudojamų temperatūrų. Jeigu užpilą pa­kaitinsite iki 50-60°C, tai kai kurių rūšių žaliava pri­trauks per 5-8 dienas. Toks užpilas vadinamas „sku- bučiu“. Butelius, į kuriuos supilstėte gėrimą su žalia­va, sustatykite ant medinių sijelių, įtaisytų į vandens pripiltą katilą, pakaitinkite ir pasitieksite neblogo už­pilo.

Varydami nuovirus, galite pasiruošti koncentruotų tirpalų, labai prisotintų aromatinėmis medžiagomis bei eteriniais aliejais. Pastarosios medžiagos gėrimo sko­nio beveik nepakeičia, tačiau suteikia pageidaujamą aromatą.

Norėdami suteikti aromatą, galite pervaryti ne tik nuovirus, bet ir užpilus: paimkite kokio nors priesko­nio, smulkiai sugrūskite, užpilkite verdančiu vandeniu (400 g prieskonio imkite 3.51 vandens), sandariai už­darykite ir palikite parą pastovėti. Tada įpilkite dar 2,51 vandens ir varykite, kol vis dar bus jaučiamas priesko­nio kvapas. Paskui įberkite šviežių pneskonių ir dar kartą pervarykite. Pastarąją procedūrą galite pakartoti ir tre čią kartą. Toks vanduo vadinamas tris kartus valytu. Jeigu 200g šio vandens įpilsite į 1,2I naminės, tai ge­rino skonis pnmms namines skonį, kurią varant į rau­ga buvo įdėta prieskoniu.

Jeigu augalų ir prieskonių maišysite j raugalą, tai varant naminę aromatas bus vos juntamas. Kad kvapas butų stipresnis, vandeniu, kuriuo atskiedžiate rau­na iš pradžių užpilkite jūsų išsirinktus prieskonius ir palikite pastovėti. Iš prieskonių galite išsivirti nuoviro ir tada juo atskiesti raugalą.

Raugalą ruošiant rekomenduojame naudoti aroma­tini vandenį ir aromatines priemones dėti į garų rezer­vuarą. Šitaip išvarytai naminei bus būdingas neišsivadėjantis kvapas, o nemalonaus fuzelio aromato neliks nė ženklo. Aromatingai naminei išvaryti pageidautina tarp pakuros ir talpos, talpos ir garų rezervuaro įtaisyti ne tiesius vamzdžius, o gyvatu­kus ir juos papildomai šildyti. Galite šildyti ir garų re­zervuarą, jeigu jis metalinis. Šis procesas – tai aromatinių priemonių šutinimas perkaitintu ir alkoholio priso­tintu garu.

Varydami užpilus, galėsite pasiruošti didelės spiri­to koncentracijos aromatinių gėrimų. Norint naminei su­teikti pageidaujamą skoni, po išvarymo ji maišoma su užpilais, paruoštais iš tų pačių augalų, o pati naminė tuo tarpu dar paliekama stovėti. Pavyzdžiui, naminę, kuria buvo užpiltos citrinos žievelės, išvarius, ji dar sy- kj užpilama ant šviežių citrinų žievelių.

Prieskonių, naudojamų naminės skoniui pagerinti, kiekius galite rasti rusiškuose forumuose. Stipriuose gėrimuose prie­skoniai intensyviai tirpsta, todėl naminės skonis visiš­kai pakinta. Aromatines priemones gali atstoti ir kvap­niosios bei iš vaisių pagamintos arbatos

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Įvertinimų skaičius: 22

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia