Dekoratyviniai lapiniai augalai

0
2187
Smidras

Lapinės visažalės gėlės:

aukštoji araukarija, tai vienas gra­žiausių auginamų kambariuose spygliuočių. Jos gerai žiemoja 5 – 8 °C temperatūroje. Jaunoms araukarijoms reikia aukštesnės temperatūros (8 – 14 °C).-Vasarą jas galima laikyti lauke pusiau pavėsyje.

Araukarijos persodinamos balandžio – gegužės mėnesiais. Dau­ginamos viršūniniais ūgliais ir sėklomis.

Iš lapinių gėlių gana paplitusios aukštesnioji aspidista, japo- ninė aukuba, chlorofitas, elastinis figmedis, katilėlis svyruoklinis, kordilina, paprastoji mirta, nuostabioji monstera, japoninis ožekš- nis, palmės, paparčiai, smidras, agava, kaktusai ir kt.

Aukštesnioji aspidista  –  dideliais, tamsiai žaliais arba gels­vai dryžuotais, lancetiškais lapais. Auga iš antžeminio šaknia­stiebio. Nelepi. Gerai auga tamsiuose ir šaltuose kambariuose, lengvame ir sunkiame žemių mišinyje. Dauginama dalijant šak­niastiebius.

Sternbergo chlorofitas  –  svyranti nereikli gėlė, siaurais, il­gais, geltonai dryžuotais lapais. Peržydėjusio chlorofito stiebelių galuose susidaro lapų skrotelės su orinėmis šaknelėmis, kuriomis ją labai lengva dauginti.

Elastinis figmedis. Aukštas augalas. Kambariuose jaučiasi ne­blogai. Jo negalima laistyti šaltu vandeniu ar laikyti skersvėjyje. Jam augti paruošiamas specialus žemių mišinys. Dauginamas sėklomis ir ūgliais.

Panašiomis sąlygomis auga ir paprastoji mirta bei palmės.

Paparčiai. Jų yra labai įvairių. Šiltnamiuose ir kambariuose dažniausiai auginami Adiantum ir Nephrolepis genčių paparčiai. Jų lapai puošnūs. Nepakelia tiesioginių saulės spindulių. Vasarą gausiai laistomi. Dauginami dalijant kerą, sporomis ir ataugo­mis (ūsais).

Smidras
Smidras

Smidras  –  dažniau vijoklinis augalas. Paprastai auginami Sprengerio ir plunksninis smidras. Jie tinka ne tik kambariams, vainikams, gėlių krepšeliams papuošti, bet ir puokštėms sudaryti. Dauginami sėklomis ir dalijant kerą.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia