Medžių ir krūmų 2 – 3 eilių juostos aplink sodą gali apsaugoti vaismedžius nuo žalingo vėjų poveikio. Tiek užuovėjinių užtvarų, tiek vėtralaužų reikšmė didelė. Stiprūs vėjai, judindami jaunus vaismedžius, neleidžia jiems gerai prigyti, iškraipo juos, sunkina bičių darbą žydint sodams, ne laiku nukrečia dalį vaisių, greičiau išdžiovina dirvą, neleidžia susikaupti sode didesniam sniego kiekiui, pablogina mikroklimatą. Tankios užuovėjinės užtvaros ypač reikalingos iš tos sodo pusės, kurioje yra didelis, judrus kelias. Mašinų išmetamosios dujos užteršia kraštinių sodo augalų vaisius.
Sandarios užuovėjinės užtvaros sudaromos iš 2 – 3 eilių ir daugiau aukštų tankiau susodintų medžių, kad jų apatinėje dalyje būtų mažiau properšų stipriam vėjui prasibrauti. Jos sodinamos dažniausiai nuo vyraujančių vėjų pusės. Lietuvoje tokios užtvaros ypač reikalingos Baltijos pajūrio rajonuose nuo vakarų pusės. Prapučiamos siauresnės užuovėjinės užtvaros sodinamos ir kitose sodo pusėse.
Medžiai užuovėjinėse užtvarose sodinami 2,5 – 3,0m atstumais tarp eilių ir 1,5 – 2,0m atstumais eilėse. Tuomet tarpueilių dirvą galima įdirbti traktoriniais padargais, kad medžiai sparčiau augtų, ypač kai užtvaros pasodintos vėliau. Užuovėjinės užtvaros ir vėtralaužos susilpnina vėjo jėgą 12 – 15 kartų didesniame užfu aukšti ruože. Kad užuovėjinės užtvaros mažiau stelbtų vaismedžius. sodinamos ne arčiau kaip 8 – 10m nuo jų. Tokie atstumai reikalingi ir traktoriniams agregatams apsisukti, žinoma jei turite motobloką ar mini traktorių jums užteks ir kur kas mažiau vietos, tačiau neverta mažinti šio tarpo vien dėl vaismedžių nustelbimo.
Užuovėjinėms užtvaroms parenkami tos vietovės agroklima- tinėms sąlygoms tinkami, sparčiai augantys, ilgaamžiai, aukštaūgiai medžiai su tankiomis šakomis. Svarbu, kad jie neturėtų tokių kenkėjų ir ligų, nuo kurių kenčia vaismedžiai. Užuovėjinei užtvarai sudaryti tinka ir krūmai.
Lietuvos sodų užuovėjinėms užtvaroms tinka karpotasis beržas, liepa, kanadinė tuopa, riešutinis lazdynas, kaukazinė slyva, totorinis klevas, pušis, eglė.
Geriausia užuovėjinės užtvaras sodinti prieš įveisiant sodą, kad jos būtų naudingos jaunam sodui. Vėliausiai jos sodinamos kartu su vaismedžiais. Tuomet jos galės būti naudingos jau gerokai ūgtelėjusiems sodo medžiams. Geriau jas sodinti rudenį – ilgesnis sodinimo laikotarpis. Užuovėjinėse užtvarose aukštesni medžiai sodinami eilės vidinėje, o žemesni – išorinėje pusėje. Trijų eilių užuovėjinės užtvaros vidurinėje eilėje geriau sodinti tokius augalus, kurie greičiau auga ir pakenčia pavėsį, sudaromą kraštinėse eilėse pasodintų medžių ar krūmų. Dirva įdirbama ir patręšiama taip pat kaip ir vaismedžiams sodinti. Užuovėjinėse užtvarose galima sodinti iki 5 – 6 metų amžiaus sodinukus. Sodinama laikantis visiems augalams keliamų reikalavimų. Sodo kampuose užuovėjinės užtvaros nesodinamos, kad liktų tarpai į juos įvažiuoti ir įeiti. Sodo užuovėjinių užtvarų žemę reikia nuolat purenti, nupjauti žoles, naikinti ligų pradus ir kenkėjus.