Kaip auginti aviečių sodinukus – trumpas gidas

0
2281
aviečiu sodinukai

Avie­tės dauginamos šaknų atžalomis, šaknų ir žaliaisiais auginiais.

Dauginimas šaknų atžalomis

Aviečių sodinukus rekomen­duojama auginti tokios sėjomainos tvarka: 1) jaunas avietynas, 2) pirmametis šaknų atžalų avietynas, 3) antrametis šaknų atžalų avietynas, 4) juodasis pūdymas, 5) užimtasis pūdymas. Avietyno dirva turi būti derlinga, vieta saulėta, iš visų pusių apsaugota nuo vėjų, arti vandens telkinių (laistymo reikalingas). Piktžolės turi būti itin rūpestingai naikinamos pesticidais.Kai kurios veislės sodinamos atskiruose  lysvėse, tarp kurių yra 4—5 m pločio takai. Sodinti galima rudenį ir pavasarį įvairiomis schemomis. Šaknis naudinga pamirkyti molio tyrėje. Pasodintų aviečių šaknys suminamos koja, o stiebai pa­trumpinami iki 15—20 cm aukščio. Pirmais metais avietynas 5 kartus ravimas, purškiamas chemikalais nuo ligų ir kenkėjų, pašalinami virusinėmis ligomis užsikrėtę, neišsivystę au­galai ir kitų augalų priemaišos.

Antrų metų pavasarį šakniastiebiai išpjaunami  ir sudeginami su ūgliais, kad jie nederėtų, o augtų daug gerų šaknų atžalų. Avietynas prižiūrimas taip pat kaip pirmais metais. Silpnos at­žalos pašalinamos pirmojo purenimo metu. Viename eilės metre paliekami 20—25 augalai.

Dauginimas šaknų auginiais

Sis būdas geras tuo, kad, likvidavus seną avietyną, galima racionaliai panaudoti daug išaugusių šaknų. Iš tų šaknų paruošiami 2—4 mm storio, 8— 12 cm ilgio auginiai. Jie surišami į ryšulėlius, sudedami į dėžu­tes, užpilami drėgnomis pjuvenomis arba durpėmis ir laikomi rūsyje arba sniege iki pavasario. Pavasarį sodinami 70 cm tarpueiliais 5—10 cm gylio vagutėse ištisai suguldant. Rudenį 60—80% sodinukų tinka naujam avietynui įveisti.

Dauginimas žaliaisiais auginiais

Tai papildo­mas aviečių dauginimo būdas, įšaknydinant žalius ūglius šiltna­miuose. Tam  reikalui tinka nereikalin­gos 2—3 cm aukščio šaknų atžalos su etiliuota 2—3 cm stiebo dalimi. Auginiai surišami po 25—50 į ryšulėlius ir pamirkomi heteroauksino tirpale. Šiltnamyje auginiai sodinami 7—5 cm atstumais. Per 3—4 savaites jie įsi­šaknija. Tuomet sodinami į sodą ir auginami iki rudens.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Įvertinimų skaičius: 31

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia