Iš kaulavaisinių mūsų soduose daugiausia auginama vyšnių ir slyvų. Jos auga ir vystosi 3-4 kartus greičiau už sėklavaisinius medžius.
Vyšnios genimos atsižvelgiant į jų augimo būdą, nes yra krūminės ir medžio formos vyšnių. Vyšnios baigiamos formuoti, Kai jos esti 2-2,5 m aukščio ir pradeda gausiai derėti. Derančios krūminės vyšnios genimos.tam, kad visose vainiko vietose kasmet augintų ilgesnius kaip 30-40 cm ūglius. Kai auga tokio ilgio metūgliai, vainiko šakas pakanka tik retinti. Kai pradeda augti trumpesni kaip 15-20 cm ilgio metūgliai, pradedama atjauninamai genėti patrumpinant pagrindines ir pirmos eilės šalutines šakas ties stipresniais atsišakojimais. Kai šakos labiau nuplinka, jos dar daugiau trumpinamos. Sutankėjusių vainikų vaismedžiams mažiau šalinama storesnių šakų, o daugiau plonų.
Nuo stipraus genėjimo vyšnių derlingumas nesumažėja. Praretintos šakos atjauninamai genimos pašalinant visas plikas, nesišakojančias šakas. Nuplikusi šaka trumpinama labiau. Kai reikia patrumpinti daug šakų, geriau tą darbą atlikti ne iš karto, bet per 2-3 metus. Tada vyšnios mažiau sakuoja. Taip nugenėtos krūminės vyšnios išaugina daugiau naujų ūglių, galinčių duoti didesnį derlių.
Medžio tipo vyšnios genimos šakas labiau trumpinant negu retinant. Ūgliai trumpinami tam, kad daugiau šakotųsi ir formuotų daugiau puokštinių vaisinių šakelių. Šakos atjauninamai genimos tuomet, kai pradeda augti trumpi metūgliai. Trumpinama tose vietose, kur anksčiau jos stipriau augo. Sutankėjusias vainiko šakas naudinga retinti, kad pagerėtų šviesos sąlygos.
Atžalinės vyšnios tokios, kurios augina atžalas. Jos išauginamos iš savašaknių vyšnių šaknų atžalų. Iki 15 metų amžiaus, kai vyšnios pradeda senti, šaknų atžalos šalinamos, kad nesutankintų vainikų. Vėliau augančias šaknų atžalas galima panaudoti vyšnios vaismedžiams restauruoti. Tam reikalui paliekamos augti stipriausios ir geriausiose vietose augančios šaknų atžalos, iš kurių formuojamos naujos šakos, o senos pašalinamos. Nuo senos vyšnios pagrindo nutolusios atžalos netinka restauruoti, nes trukdys vyšnyno priežiūros darbams.
Slyvos genimos tam, kad kiek galima ilgiau nesusilpnėtų jų augimas. Kol auga ilgesni kaip 40 cm metūgliai, pakanka retinti vainiko šakas, kad jis nesutankėtų ir būtų geriau apšviestas. Retinant šalinamos ligotos, nulaužtos, sausos, besitrinančios, nuplikusios, pašalusios, vainiką tankinančios šakos. Kai metūglių prieaugis susilpnėja, taikomas atjauninamasis genėjimas patrumpinant šakas iki artimiausio jų gero atsišakojimo. Vėliau taikant dar stipresnį atjauninamąjį genėjimą, šakos nupjaunamos iki stipresnių vilkaūglių. Stipriau atjauninamai genėti tikslinga tik sveikas slyvas.