Naminio vyno brandinimas – ar visada ilgiau išlaikytas vynas geresnis?

0
1907
vyno subrendimas

Kada vynas baigia rūgti ir visiškai pasidaro giedras, jisai laikomas subrendusiu ir galima supilti į butelius. Tačiau naudinga dideliuose buteliuose ar statinėse vynas ilgiau palaikyti. Nors ilgiau laikant vyną jame nei spirito nepadaugėja, nei cukraus sumažėją bet skonis ir kvapas pagerėją ir todėl seni vynai yra brangesni. Žinomą kiekvieno vyno rūšiai yra savo amžius. Stiprieji vynai juo senesni, juo geresni. Bet lengvieji (nestiprieji) vynai, atgyvenę savo amžių, pradeda gesti, todėl juos reikta greitai sunaudoti.

Laikydami vyną ilgiau, butelį ar statinę pripila pilną, ligi pat kamščio. Laikyti reikia vėsioje vietoje apie 10-12°C. Saldžius stiprius vynus subręsti laiko šiltame kambaryje apie 20°C. Bet ar vynas bus laikomas šalčiau ar šilčiau, reikią kad šiluma būtų vienoda ir nesikeistų.

Jei vynas laikomas statinėse, jis garuoja, todėl laiks nuo laiko statinę atkemša ir pripildo.

Subrendęs vynas galima supilstyti j butelius. Prieš supilsiant j butelius, reikia patikrinti, ar tikrai rūgimas visiškai pasibaigė. Tuo tikslu ima 2-3 balto stiklo butelius, pripildo vyno, užkemša virintais kamščiais ir pastato šiltame kambaryje. Jei per 10 dienų buteliuose vynas nepradeda rūgti, tai yra nesusidrumsčia, tai jis bus baigęs rūgti, ir galima supilstyti j butelius.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.3 / 5. Įvertinimų skaičius: 6

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia