Drumsto vyno skaidrinimas

0
3153
vyno filtravimas ir giedrinimas

Kai kurių vaisių (kriaušių, slyvų) vynas ir rūgimui pasibaigus dar ilgai lieka drumstas. Vėdinant per ilgesnį laiką ir šitie vynai pragiedrėja. Jei pragiedrėjimą norime pagreitinti, galime pasinaudoti tuo ar kitu būdu:

  1. ŽeIatinas. Jei vynas be spalvos (baltas) arba šviesiai geltonas, tai giedrinti vartoja želatiną Krautuvėje reikia nusipirkti balto (be spalvos) želatino. 100 litrų vyno reikia 10-15 gramų želatino. Želatiną mirkina 24 val. šaltame vandenyje, kurį 2-3 kartus nupila, pakeisdami šviežiu. Paskui želatiną supila, ištirpina karštame vandenyje arba vyne. Ištirpintą želatiną supila į vyną (į statinę ar butelį), gerai sumaišo ir užkimšę palieka ramiai stovėti 2-3 savaites, kol vynas pasidaro giedras. Tada nupila ir dar statinėse ar buteliuose palaiko 1-2 mėnesius.
  2. Kiaušinių baltymai. Jeigu vynas yra aitrus, tai jam išgiedrintl galima vartoti vištos kiaušinių baltymus. 100 litrų vyno imame 2-3 kiaušinių baltymus. Kiaušiniai turi būti visai švieži. Baltymus atskiriame nuo trynio, truputi įpilame šilto vandens ir gerai suplakame, kad virstų putomis. Suplaktus baltymus supilame į vyną,  gerai sumaišome ir pastatome ramiai stovėti 2-3 savaites.
  3. Taninas. Jeigu vynas neturi rūgšties arba aitrumo, jį giedrina taninu. Vaistinėje nusipirkite švaraus tanino 10 gramų, ištirpinto 1 litre distiliuoto vandens. Paskui paimame 3-4 balto stiklo butelius. Į kiekvieną įpilame po 0,5 litro vyno. Paskui į vieną butelį ipilkite vieną arbatinį šaukštelį tanino, į antrą butelį įpilkite du šaukštelius, į trečią – tris, ir taip toliau. Vyną su taninu buteliuose gerai sumaišo ir ramiai pastato šiltame kambaryje. Po 6-7 dienų butelius apžiūri. Kur yra geriau pragiedrėjęs ir vyno skonis mažiau pasikeitęs, atitinkamą kiekį tanino pila ir į statinę.

Kuris šitų būdų geriau tiktų turimam vynui išgiedrinti, sunku pasakyti. Geriausiai kiekvieną kartą pamėginti giedrinti visais būdais. Kuriuo būdu vynas geriau išsigiedrins ir nepakeis skonio, tuo būdu ir giedrinti.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.3 / 5. Įvertinimų skaičius: 32

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia