Kaukazinių slyvaičių sirupas – laiko patikrintas receptas

0
1212
vyšnių sirupas

Šio sirupo kokybei labai svarbu vaisių sunokimas. Reikia atrinkti visiškai sunokusias gintaro gel­tonumo slyvas, nuplauti, nuvarvinti ir apdžiovinti ant stalo, už­kloto audeklu. Yra keli sirupo gamini būdai:

  • būdas. Vaisiai pjaustomi ir pašalinami kauliukai. Puselės sudedamos į emaliuotą puodą ir gausiai apibarstomos cukrumi (santykis 1 : 1,5). Kad sirupas būtų kvapesnis, galima įdėti saują branduolių, surištų į marlės skiautę. Paruoštos slyvaitės vėsioje patalpoje laikomos 1,5—2 paras, šiltoje-1 parą. Po to sultys nukošiamos per rėtį ar marlę ir sumaišomos su 50-60% karštu cukraus sirupu, išvirtu prieš pat maišymą. Pravėsęs sirupas 6-7 valandas arba per naktį paliekamas šaldytuve. Nuo atvėsusio nu­graibomos putos (jeigu jų yra) ir išpilstomas į sterilius butelius ar stiklainius. Indai sandariai uždaromi. Sirupas laikomas vėsioje vietoje. Iš likusių nuo sirupo puselių galima išvirti .tyrę.
  • būdas. Vaisiai maišant truputį pagrūdinami, pakaitinami, rankomis per marlę ar kitokį retą audeklą išspaudžiamos sultys ir paliekamos 6-8 valandas nusistovėti. Po to skaidrus sluoksnis nupilamas ir sumaišomas su karštu, koncentruotu 80-85% cuk­raus sirupu (santykis 1 : 1,5). Pasterizuojama 85 °C temperatūro­je ir karštas sirupas išpilstomas į sterilius indus, kurie sandariai uždaromi. Laikomas vėsioje vietoje. Labai tinkamas gaivoms, že­lė, įvairiems kokteiliams gaminti.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.7 / 5. Įvertinimų skaičius: 3

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia