Kaip gaminamas midus – jo virimas

0
1808
midaus virimas

Gaminam midų, medų prieš apraugiant reikia išvirti. Ima 2-4 dalis medaus ir 1 dalį vandens, sudeda į švarų emaliuotą neišsilupusį puodą ar katilą ir užvirina. Kada medus užverda ugnį sumažina kad virtų lėtai. Ugnį geriau laikyti vienoje pusėje, kad verdant iškilusios putos nutekėtų į vieną kraštą ir lengviau būtų jas nugriebti.

Virina tol, kol kyla putos. Kai putų daugiau nesidaro, dar van­dens pripila tiek, kiek nusekė, ir pavirina apie 1/2 valandos, paskui nukelia nuo ugnies ir ataušina iki 30 laipsnių C, tai yra, kad įkišę pirštą nejaustume karščio, o tiktai šilumą.

Tokio šiltumo medų supila į butelius arba statines apraugti.

Supytę išvirtą medų, į statines vandens pripila tiek, kiek reikia pilti, gaminant atitinkamo stiprumo midų. Pavyzdžiui, jei virinant kiekvienam kilogramui medaus įpylėte 1/2 litro vandens, o norite gaminti vidutinio stiprumo midų, tai turėsite įpilti dar vandens po 1,5 litro kiekvienam kilogramui medaus. Vanduo turi būti virintas ir geriau tinka minkštas.

Nugriebtų putų nereikia mesti lauk, nes jose yra medaus. Putas praskiedžia vandeniu, sumaišo su vaisių sultimis ir pagamina len­gvą antros rūšies vyną arba girą kurią reikia greitai sunaudoti, nes ji negali igai stovėti.

Jei į midų deda kokių skanėstų (apynių, gvazdikų, vanilės ir pan.), juos deda arba virindami medų, arba buteliuose ar statinaitėje. Skanėstus sudeda į drobės maišelį, užriša su siūlu ar virvele ir įleidžia i virinamą medų arba rūgstantį midų. Kai baigia virti arba pasibaigia smarkusis rūgimas, maišelis su skanėstais ištraukiamas. Skanėstus reikia supjaustyti gabalėliais arba sugrūsti.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.7 / 5. Įvertinimų skaičius: 6

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia