Naminis baltųjų serbentų vynas

0
1418
baltųjų serbentų vynas

Baltųjų serbentų vynas neblogesnis, kaip agrastinis, ypač tinka lengvesniems ir saldiems vynams. Likeriui gaminti mažiau tinka.

Uogos turi būtisubrendusios. Kadangi ne visos uogos subręsta vienu laiku, tai skina, kai uogų daugumas būva subren­dusių. Subrendusias uogas iš kekių atskiria ir daro sultis, o ne­subrendusias paskleidžia sauliėtoje vietoje ir nokina 2-3 dienas. Kada jos subręsta ir iš jų spaudžia sultis.

Iš uogų reikia išrinkti koteliai, nes jie vynui duoda aitrumo. Jei nori pagaminti stiprų vyną su aitriu skoniu, truputį palieka ir kotelių. Taip pat išskiria visas nesveikas arba pūvančias uogas.

Uogas sutrynūs ar sutarkavus, tuojau reikia nusunkti. Kadangi sultys išsiskiria labai sunkiai, dažnai tirštimus pirma parauginą tai yra į nesunktus tirštimus įpila vyno mielių arba keletą stiklinių smarkiai rūgstančio vyno. Gerai sumaišo ir šiltoje vietoje palaiko 2-3 dienas. Kada tirštimai pradeda smarkiai putoti, tada nusunkia. Išspaudas (tirštimus) dar gerai suvilgo vandeniu, 2 dienas paraugina ir vėl nusunkia. Antras sultis sumaišo su pirmomis. Taip pagamintas sultis mielemis jau nereikia raugti, nes jų sultyse pakankamai.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertinimų skaičius: 4

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia