Daržovių daigų auginimas ir persodinimas

0
975
daigų auginimas

Daigų auginimas yra vienas svarbiausių darbų daržininkystėje. Mat daugelis tiesiog į dirvą pasėtų daržovių mūsų klimato sąlygomis derliaus neduoda, nes joms per trumpa vasara. Todėl, prieš sodinant jas į nuolatinę augimo vietą, pirmiau išauginami daigai, kad nuo jų sudygimo iki derliaus pradžios praeitų tiek laiko, kiek jo reikia pagal šių daržovių biologines savybes.

Daigų auginimo būdai įvairūs, jie priklauso nuo daržovių auginimo vietos, jų veislių ir nuo to, kur jos toliau bus auginamos: lauke ar šiltnamyje. Kada sėti sėklas daigams, kada daigus persodinėti (pikuoti), irgi priklauso nuo auginamų daržovių ir laukiamo jų derliaus.

Geros kokybės daigai — būsimo derliaus pagrindas.

daigu persodinimas

Daigų sodinimas. Kokie atstumai paliekami tarp daigų, kaip giliai jie sodinami, taip pat priklauso nuo daržovių biologinių savybių. Pavyzdžiui, svogūnai sodinami taip, kad svogūnėliai nepasislėptų žemėje, nes jų šaknys nesišakoja, o naujos auga tik iš paties svogūno. Kopūstus ir pomidorus galima sodinti giliau, kadangi jie iš stiebo leidžia pridėtines šaknis.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia