Rabarbarai – kaip sodinti, auginti ir panaudoti derlių

0
4793
rabarbarai - kaip auginti

Tai visiems žinoma daržovė. Jau gegužės pradžioje, kol dar nėra uogų, jų lapkočiai vartojami kompotams ir kisieliams. Tačiau, be obuolių rūgšties, lapkočiuose yra ir oksalo rūgšties, kurios didesnis kiekis žmogaus organizmui nepageidautinas. Šios rūgšties daugiau turi rabarbarai, augantys pavėsyje ir vasaros pabaigoje. Todėl geriausia juos vartoti tik iki liepos vidurio. Oksalo rūgščiai neutralizuoti į verdamus lapkočius dedama kreidos miltelių (1 kg lapkočių 3 g kreidos).

Rabarbarai dauginami sėklomis ir šaknimis. Geriausia dauginti šaknimis, nes iš sėklų išaugantys gali neturėti veislei būdingų savybių. Šiuo metu geriausiomis veislėmis laikoma ‘Viktorija‘, ankstyva, raudonais lapkočiais. Kiek vėlyvesnė, žaliais, gana storais lapkočiais yra latviška veislė ’Ogres’ ir labai storais raudonais lapkočiais angliška veislė ’The Sutton‘.

Pastarųjų dviejų veislių rabarbarai leidžia mažai žiedstiebių ir augina mažai sėklų. ‘Viktorijos’ veislės rabarbarų daug žiedstiebių, kuriuos reikia dažnai išpjauti iki pagrindo, nes jie trukdo augti lapkočiams.

Rabarbarai auga visose dirvose, jei tik užtenka drėgmės ir trąšų. Gali augti ir pusiau pavėsyje, pavyzdžiui, vaismedžių tarpueiliuose.

Prieš sodinant žemė giliai supurenama (per du kastuvus), pridedama daug komposto ar kitų organinių trąšų, viskas kartu su žeme gerai sumaišoma. Šviežio mėšlo geriau nenaudoti.

Rabarbarai vienoje vietoje auga 10 ir daugiau metų, todėl labai svarbu gerai paruošti dirvą, o paskui kasmet patręšti mineraliniu trąšų mišiniu, o kas antri metai – organinėmis trąšomis. Tręšiama rugpjūčio mėnesį. Organinės ir mineralinės trąšos įterpiamos maždaug 20 cm gyliu, saugant, kad nebūtų pažeistos šaknys.

Atskirtos rabarbarų šaknys ar per vasarą užauginti daigai sodinami rudenį 70-80 cm atstumu. Vėlai rudenį juos galima pridengti durpėmis ar kompostu. Didžiausias derlius būna 3-5 metais.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.9 / 5. Įvertinimų skaičius: 37

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia