Salotinės cikorijos – kaip užsiauginti salotų sausio mėnesį

0
1212
salotinė cikorija

Salotinės cikorijos – vertinga dietinė salotinė daržovė, vartojama žiemą (gruodžio-sausio mėn.), kai dar nėra kitokių salotų. Šių salotų gūželėse yra vitaminų ir daug mineralinių druskų.

Cikorijų (dažniausiai ’Vitluf’ veislės) šakniavaisiai auginami kaip morkos, tik retinant tarp daigų paliekama 10- 12 cm. Rudenį šaknys nukasamos ir, nupjovus lapus (nepažeidžiant viršūninio pumpuro), laikomos kaupuose arba rūsyje kaip morkos ar burokėliai.

Gruodžio ar net lapkričio mėnesį cikorijos pradedamos želdinti. Kad susidarytų gūželės, želdinama tamsoje – rūsiuose ar kitose patalpose, kur galima palaikyti 16-18 °C temperatūrą ir 90-95% drėgmę. Šaknys sodinamos į dėžes viena prie kitos taip, kad jų viršūnės būtų vieno lygio (ilgesnės šaknys patrumpinamos). Šaknys užberiamos drėgnomis durpėmis ar daržo žeme. Virš jų turi būti 15-20 cm storio sluoksnis. Durpės ar žemė visą laiką turi būti drėgnos. Po 30-40 dienų gūželės jau būna 15-20 cm aukščio ir tinka vartoti. Žiemą šaknis galima sodinti kas savaitę ir taip pratęsti salotinių cikorijų vartojimo sezoną. Nupjovus gūželes, cikorijos šaknis galima vartoti kavai arba jomis lesinti vištas ar šerti triušius.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia