Kaip auginti patisonus, moliūgus ir aguročius?

0
1935
patisonų auginimas

Aguročiai, patisonai, moliūgai savo biologinėmis savybėmis panašūs i agurkus, todėl panašiai ir auginami. Aguročių vaisiai pailgi, patisonų – apvalūs, rantuoti, moliūgų – apvalūs arba pailgi. Visos šios daržovės gerai auga lauke, jei tik pakanka šilumos, drėgmės ir trąšų. Sėjamos saulėtoje, gerai organinėmis trąšomis patręštoje dirvoje 70X70 cm atstumu, lizde po 3 sėklas, kurios įterpiamos 5 cm gyliu, Sudygę daigai retinami paliekant lizde po vieną augalą. Moliūgus galima pasėti aplink komposto krūvą, kurią jie augdami uždengia savo lapais ir apsaugo nuo perdžiūvimo.

Aguročių ir patisonų vaisiai patiekalams ar marinavimui skinami jauni, aguročių – apie 6 cm, patisonų – apie 10-12 cm skersmens. Marinavimui patisonus galima skinti ir 6 cm skersmens, tada jie tilps į stiklainius nepjaustyti. Iš stambesnių vaisių verdamos įvairios uogienės. Jie tinka šerti triušiams ar lesinti vištoms.

agurociai

Moliūgai auginami iki šalnų ir dar laikomi patalpose, kol subręsta. Iš jų gaminami įvairūs patiekalai, jais šeriami triušiai,lesinami paukščiai. Sėklos tinka valgyti.

Šių kultūrų veislių yra daug, žiūrint kur auginama. Mūsų respublikoje dažniausiai auginamos šios veislės: aguročių- ’Gribovskij 37’, patisonų – ’Belij 13’, moliūgų – ’Min- dalnaja 35’, ’Briuselskaja 27’, ’Gribovskaja kustovaja 189’.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 3

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia