Vaisinės daržovės ir jų auginimas: arbūzai, melionai, baklažanai ir dumplainiai

0
2656
baklažanų auginimas

Arbūzai ir melionai mūsų šalyje lauko sąlygomis neauginami. Būtų galima išsiauginti tik šiltnamiuose, bet čia jų derlius labai mažas.

Baklažanai – vertinga daržovė, auginama panašiai kaip pomidorai. Tačiau lauke ne visada uždera. Galima pamėginti auginti šiltnamyje.

Ankštpipiriai turi daug vitamino C, todėl irgi vertingi.Galima užsiauginti ir savo darže. Auginami panašiai kaip pomidorai šiltadaržiuose bei po plėvelinėmis priedangomis.

Pagal skonį ankštpipiriai skirstomi į aštriuosius ir saldžiuosius. Aštriųjų dedama į marinuojamus agurkus. Jie suteikia malonų aštroką skonį. Saldieji vartojami salotoms, farširavimui, marinavimui.

dumplune

Dumplainiai kilę iš Pietų Amerikos. Smulkiavaisės veislės mūsų krašte auginamos seniai, dažniausiai kambariuose ant langų. Jų vaisiai smulkūs, riešuto dydžio, išdžiovinti būna saldūs, vadinami „razinomis“. Stambiavaisių vaisiai – 3- 5 cm skersmens. Dumplainio vaisiai tinka sūdyti, marinuoti kaip žali pomidorai, tik jie kur kas skanesni. Auginami panašiai kaip pomidorai, tik jų nereikia genėti ir raišioti prie kuolų. Veislės: smulkiavaisių – ‘Žemuoginiai’, stambiavaisių- ’Grybovo gruntiniai’.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 2.7 / 5. Įvertinimų skaičius: 3

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia