Kaip tręšti ir kokias trašas naudoti bulvėms norint gauti maksimalų derlių?

0
3446
bulvių tręšimas 2

Norėdami išauginti didelį ir geros kokybės bulvių derlių, būtinai tręškime organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Vertingiausios yra organinės trąšos (mėšlas, kompostas), nes jose yra visos augalams reikalingos maisto medžiagos (azotas, fosforas, kalis, kalcis, magnis ir daug mikroelementų). Be to, organinės trąšos pagerina dirvožemio struktūrą, todėl dirvoje pagerėja vandens, oro ir temperatūros režimas, geriau auga ir vystosi bulvių šaknys ir gumbai.

Mėšlas esti nevienodos vertės. Geresnės kokybės yra arklių ir galvijų mėšlas. Patręštos šviežiu kiaulių mėšlu, bulvės dažniau serga rauplėmis, todėl praranda prekinę išvaizdą ir blogiau laikosi sandėliuose. Labai gera organinė trąša yra paukščių mėšlas, kuris naudojamas sudžiovintas ir susmulkintas. Neturėdami mėšlo, naudokime kompostą. Ruošdami kompostą bulvėms tręšti nedėkime bulvienojų ir pomidorų atliekų. Organines trąšas (mėšlą, kompostą, durpes) sunkiose dirvose geriau įterpti rudenį, o lengvose priesmėlio ir smėlio dirvose pavasarį.

Į 10 m2 plotą krečiama vidutiniškai 50 kg mėšlo arba komposto. Išvežus mėšlas tuojau iškratomas ir apariamas. Jei bulvės sodinamos plūgu, mėšlas iškratomas prieš pat sodinimą ir sodinimo metu užariamas kartu su sodinamomis bulvėmis.

Jei sklypas perkasamas kastuvu, tai į susidariusį griovelį grėbliu sugrėbiama kastuvo pločio mėšlo juosta. Kasant sekančią juostą, žemėmis užpilamas griovelis su jame esančiu mėšlu. Taip dirbama, kol sukasamas visas plotas. Kasamą žemę reikia apversti, kad viršutinis jos sluoksnis pakliūtų į apačią.

Gausiam bulvių derliui užauginti reikia ir mineralinių trąšų. Neturėdami mėšlo, bet padidinę mineralinių trąšų normą, taip pat gausime neblogą bulvių derlių. Iš mineralinių trąšų dažniausiai naudojama amonio salietra, superfosfatas ir kalio chloridas. Mineralinių trąšų norma priklauso nuo dirvožemio derlingumo. Vidutiniškai 10 m2 plotui skiriama 200300 g amonio salietros, 300400 g superfosfato ir 200300 g kalio chlorido. Gerai bulvėms tinka ir nitrofoska, į kurios sudėtį įeina azotas, fosforas ir kalis. Nitrofoskos skiriama iki 1 kg 10 m2 ploto (neįterpiant kitų mineralinių trąšų).

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.8 / 5. Įvertinimų skaičius: 21

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia