Įvairių trašų sudėtis ir savybės

0
1733
trąšų sudėtis

Miltinis superfosfatas yra pilkų miltelių pavidalo. Turi apie 19% fosforo. Silpnai tirpsta vandenyje, sudrėkęs sušoka į kietus grumstus.Granuliuotas superfosfatas turi apie 19,5% fosforo. Visuose dirvožemiuose daržovės jį geriau įsisavina už miltinį superfosfatą.Dvigubas superfosfatas turi 45-50% fosforo. Pagal spalvą ir išvaizdą nesiskiria nuo paprasto granuliuoto superfosfato. Superfosfatą reikia įterpti ne mažiau kaip 10 cm gyliu. Geriausią efektą duoda, kai jo 2/3 išberiama prieš rudeninį dirvos arimą ir 1/3 pavasarį prieš daržovių sėją arba sodinimą.

Kalio chloridas – kristaliniai rausvos spalvos milteliai. Turi apie 60% kalio. Į šių trąšų sudėtį įeina chloras, kuris daugeliui daržovių yra žalingas, todėl lauko daržovėms kalio chloridą reikia berti iš rudens, kad iki sėjos chloras iš dirvos išsiplautų. Šiltnamiuose kalio chloridas netinka.

Kalio sulfatas gaunamas kalio chloridą paveikus sieros rūgštimi. Tai koncentruota trąša, turinti apie 45-50% kalio oksido. Tinka daržovėms tręšti lauke ir šiltnamiuose.

Mišriosios trąšos gaunamos maišant įvairaus veikimo trąšas ir skiriasi pagal tai, kuriems augalams jos skirtos. Mišriųjų trąšų žymėjimas ant įpakavimo, pavyzdžiui, 10:20:10, rodo, kad jose yra 10% azoto (N), 20% fosforo oksido (P2O5) ir 10% kalio oksido (K2O).

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 4

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia