Svogūnų laiškų auginimas visus metus

0
1597
svogūnų laiškai

Svogūnų laiškų galime išsiauginti bet kuriuo metų laiku. Žiemą juos auginkime virtuvėje ant palangės, anksti pavasarį – šiltnamiuose, inspektuose, o vasarą – darže. Ant palangės svogūnus galime įmerkti į mažus stiklainius (nuo majonezo arba grietinės). Ropelės turi būti tokio dydžio, kad į vandenį panirtų ne daugiau kaip 1/3 dalis. Dėžutėse arba šiltnamio lysvėse galime sodinti bet kokio dydžio svogūnus. Prieš sodindami nupjaukime viršūnes ir pamirkykime šiltame vandenyje (35-40°C). Sodinkime tankiai, priglaudę vieną prie kito. Lauke laiškams auginami svogūnai sodinami rečiau, 10X5-7 cm atstumu. Šviežių svogūnų laiškų turėsime rudenį, jei pavasarį pa­sisėsime ir nuolat prireikus retinsime. Paskutinieji gali spėti subrandinti ir ropeles.

Veislės. Pagal skonį ir specifinį kvapą, ku­ris priklauso nuo esančių eterinių aliejų, svogū­nai skirstomi į aštriuosius, pusiau aštriuosius ir saldžiuosius. Saldieji svogūnai blogai laikosi žie­mą. Aštrieji turi daugiau sausų medžiagų, todėl geriau laikosi. Daugiausia paplitę vie­tiniai svogūnai, kurie dauginami vegetaciškai (ro­pelėmis) ir priklauso aštriųjų svogūnų grupei. Aštrieji svogūnai daugiausia vartojami kaip prie­skonis sriuboms ir kepsniams.

‘Lietuvos didieji’ — vidutinio ankstyvumo sal­džiųjų svogūnų veislė. Ropelės vienalizdės, plokš­čiai apvalios, balzganai geltonais lukštais.

‘Skvirskij’  – vidutinio ankstyvumo, pusaštrių svogūnų veislė. Ropelės vienalizdės, ru­tuliškos, kiek suplotos, rusvai geltonais lukštais, gerai laikosi žiemą.

‘Danilovskij 301’ – vidutinio ankstyvumo pus­aštrių svogūnų veislė, bet artimesni saldiesiems svogūnams. Ropelės vienalizdės, plokščios, lukš­tai tamsiai violetiniai. Neblogai laikosi žiemą.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.6 / 5. Įvertinimų skaičius: 5

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia