Pomidorų sėklų dygimas ir sodinuko formavimasis

0
1509
pomidorų sodinukai

Pomidorų sėklos palankiomis sąlygomis (esant 24°C temperatūrai) sudygsta per 4-6 dienas. Pradžioje pasirodo šaknelės, o po to iš sėklos apvalkalo iškyla skilčialapiai ir tuojau pat išsiskleidžia.

Tikrieji lapeliai pasirodo vėliau. Jie išsivysto iš augimo kūgelio, kuris ima vystytis tarp skilčialapių tuo pat metu, kaip ir skilčialapiai. Pirmieji tikrieji lapeliai būna neblogai išsivystę ir nepanašūs į vėliau išsivysčiusius lapus. Pirmasis lapelis paprastai teturi tris skiltis, antrasis ir trečiasis po 5 skiltis. Sekantys lapeliai būna sudėtingesni, jų lapalakštis sudarytas iš stambesnių ir didesnio kiekio skilčių. Tik šeštas, septintas tikrasis lapas įgauna visiškai išsivysčiusio, sudėtingo lapo formą. Augalui augant, lapai ant stiebo išsidėsto eilės tvarka. Tarp jų, pradedant nuo 7-8 lapo (ankstyvųjų veislių) arba 1012 lapo (vėlyvųjų), pradeda formuotis pirmosios kekės. Žiemos metu, šiltnamiuose, pirmosios kekės ima formuotis dar vėliau. Kuo mažiau šviesos, tuo jos vėliau pradeda vystytis.

Augalui augant, tarp lapų pažastų ima formuotis pažastiniai ūgliai. Jie pasirodo anksčiau, negu kekės. Kuo geriau auga augalai, tuo labiau auga ir vystosi pažastiniai ūgliai. Žemaūgių veislių (augalai būna žemi ir viršūnė baigiasi žiedine keke, kaip Talalichin 186) pažastiniai ūgliai auga lėčiau, o po pirmosios kekės žydėjimo jų mezgimas ir augimas dar labiau susilpnėja. Pusiau aukšto ir aukšto ūgio veislių pažastiniai ūgliai stipriau mezga ir auga, dėl to juos skabyti reikia dažniau.

Augalo stiebai ir lapai padengti plaukeliais, kurie išskiria abejingą skystį, turintį specifinį kvapą. Šie plaukeliai augalui padeda lengviau pakelti sausringus vėjus.

Nuo sudygimo iki žydėjimo augalai praeina jarovizacijos ir šviesos stadijas, kurios turi nemažą įtaką augalų derėjimui.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 2 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia