Pomidorų daigų žydėjimas

0
1625
pomidorų žydėjimas

Kekių butonizacijos pabaigoje butonai (žiedpumpuriai) ima skleistis ir žydėti. Ne visų veislių žiedai vienu metu žydi. Vienų veislių, turinčių paprastą kekių sandarą, žiedai ima žydėti paeiliui, pradedant nuo kekės pradžios. Kitų veislių, turinčių sudėtingas kekes, žiedai ima žydėti vienodžiau, beveik vienu metu. Jau minėta, kad pomidorų žiedus vabzdžiai lanko retai, išskyrus kamanes ir tripsus. Tai yra todėl, kad juos nubaido nemalonus skysčio kvapas, kurį skleidžia plaukeliai, esantys ant augalo lapų, stiebų ir taurėlapių.

Palankiausia žiedams apsidulkinti bei megzti temperatūra yra 20-28°C dienos metu ir 12-16°C nakties metu. Žemesnė kaip 12°C ir aukštesnė kaip 34-35°C temperatūra žiedadulkėms yra žalinga, nes šiuo atveju žiedadulkės nustoja savo gyvybingumo. Tačiau per didelis oro drėgnumas taip pat yra žalingas žydėjimui. Temperatūros ir drėgmės reguliavimas labai svarbus, auginant pomidorus šiltnamiuose (po stiklu arba po polimerinėmis plėvelėmis).

Pomidorų žydėjimo metas priklauso nuo kekių susidarymo meto. Kuo anksčiau susidaro kekės, tuo anksčiau jos ir ima žydėti. Tačiau vaisių nokimo metas ne visada sutampa su atitinkamu vaisinės kekės žydėjimo metu.

Būna atvejų, kai normaliai išsivysčiusių augalų dar neišsiskleidę žiedpumpuriai, arba pilnai išsivystę žiedai nukrinta neužmezgę. Tam būna įvairios priežastys; žema temperatūra, per aukšta santykinė oro drėgmė, per didelė maisto medžiagų (druskų) koncentracija. Šiltadaržiuose augalams dažnai kenkia per aukšta oro temperatūra, dideli dirvos temperatūros ir drėgmės svyravimai (ypač saulėtomis dienomis drėgmės trūkumas dirvoje), šviesos trūkumas (lapkričio-vasario mėnesiais). Šviesos trūkumas trukdo susidaryti angliavandeniams, todėl šiuo metu reikia apriboti maitinimą azotinėmis medžiagomis. Tačiau būna atvejų, kai nukrinta pirmųjų kekių žiedai. Tai atsitinka tada, kai sodinami peraugę daigai, silpnai įsišakniję, blogai paruoštoje, sausoje dirvoje. Todėl reikia pomidorų daigus sodinti iki jų žydėjimo pradžios, gerai paruošti dirvą ir prižiūrėti. Šiuo atveju svarbu parinkti ir atitinkamas veisles.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia