Kada, kiek ir su kuo trešti pomidorus?

0
2518
salietra pomidorams

Pomidorai sunaudoja nemažai maisto medžiagų. Apskaičiuota, kad 40T/ha derlius iš dirvos paima gryno azoto 105 kg, fosforo 25 kg, kalio 140 kg, kalcio 110 kg ir magnio 20 kg. Palyginus su grūdinėmis kultūromis, kalio ir azoto pomidorai paima iš dirvos 1,5-2 kartus daugiau, o fosforo truputį mažiau. Nors fosforo pomidorai paima mažai, bet fosforo trūkumas dirvoje žymiai sumažina derlių. Pomidorai fosforą sunkiai įsisavina, todėl reikalauja, kad dirvoje jo būtų pakankamai. Pirmuoju augimo laikotarpiu pomidorams reikia daugiau fosforo ir kalio, o po vaisių užmezgimo – azoto. Todėl pomidorus naudinga papildomai tręšti azoto trąšomis.

Šviežias mėšlas pomidorams tręšti nenaudojamas, nes nuo jo sparčiai auga stiebai ir lapai, o vaisiai bręsta vėliau. Mėšlu reikia tręšti pomidorų priešsėlius. Tačiau mažai puvenų turinčioms dirvoms rudenį prieš dirvų skutimą naudinga duoti 30-40 tonų į hektarą durpių-mėšlo komposto arba perpuvusio mėšlo.

Norint nustatyti, kiek reikia duoti mineralinių trąšų pomidorams buvo daryti bandymai. Mėšlu ir kitomis organinėmis trąšomis nei pomidorai, nei jų priešsėlis nebuvo tręšti. Didžiausias pomidorų derlius – 38t/ha gautas, duodant vienam hektarui 0,8t superfosfato, 0,3 t kalio chlorido ir 0,4t amonio salietros. Duodant daugiau mineralinių trąšų, pomidorų derliai mažėdavo. Superfosfatas ir kalio chloridas buvo beriamas pavasarį prieš pirmą dirvos kultivavimą. Amonio salietra išberiama per du kartus: 0,22t/ha prieš pat pomidorų sodinimą ir 0,2t/ha beriant apie daigus, praėjus 10 dienų po jų sodinimo.

Daugumas autorių nurodo, kad boras pagerina vaisių mezgimą ir padidina derlių. Nuo boro padidėja vitamino C kiekis vaisiuose. Tręšimui naudojama borodatolitas

arba nuosėdinis magnio boratas. Šios trąšos išberiamos pavasarį, 50-60 kg/ha. Jas galima maišyti su kitomis mineralinėmis trąšomis.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.2 / 5. Įvertinimų skaičius: 6

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia