Kaip ir kada skinti pomidorus?

0
1866
pomidorų derlius

Apie pomidorų prinokimą sprendžiama iš vaisių spalvos pakitimo. Žali pomidorai nokdami iš pradžių pabąla, vėliau pasidaro rausvi, rožiniai ir pagaliau parausta.

Pomidorus rinkti pradedama nelaukiant, kol vaisiai visiškai paraus. Patyrimas rodo, kad, nurenkant pabalusius ir rausvus vaisius, geriau auga likę ant krūmo žali vaisiai. Tada iš pomidorų gaunamas gausesnis ir ankstyvesnis derlius. Nokinami ant krūmo vaisiai daugiau užsikrečia įvairiomis ligomis, nuo didesnio lietaus suskyla ir lėtai noksta. Todėl naudingiau pomidorų vaisius rinkti vos pradedančius rausti ir baigti nokinti šiltnamiuose arba kitose šiltose patalpose. Be to, ne visiškai prinokę vaisiai yra kietesni ir geriau išlaiko transportavimą.

Pomidorų vaisiai skinami atsargiai, truputį pasukant vaisių, netraukiant ir netempiant kekės, nes ji gali lūžti.

Pomidorai renkami į pintinę ar kibirą. Išneštų iš sklypo su pintine vaisių nereikia išversti, kad nesusidaužytų. Geriau, kai vaisiai iš pintinės išimami rankomis ir rūšiuojami, dedant į specialias dėžutes. Kiekvieną kartą nurenkami ne tik sveiki, bet ir visi ligoti vaisiai.  Palikti ant krūmo arba dirvoje ligotų vaisių negalima, nes jie platina ligas.

Artinantis rudeninėms šalnoms, nuimami visi žali vaisiai. Stambesni ir daugiau subrendę vaisiai atrenkami nokinimui. Nuėmus derlių, tuojau išraunami ir suvežami pomidorams rišti kuoliukai. Iš dirvos pašalinami pomidorų stiebai ir ligoti vaisiai, kad jie ligomis neužkrėstų dirvos.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Įvertinimų skaičius: 3

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia