Daugiamečiai svogūnai ir jų maistinės savybės

0
1277
daugiamečiai svogūnai

Anksčiau paminėti svogūnai – smuikialaiškiai, daugiaaukščiai, narcizialapiai bei kvapnieji yra daugiamečiai augalai Jiems visiems būdinga tai, kad palankiomis augimo sąlygomis jie gali nuolatos auginti vis naujus laiškus, kuriuos galima sezono metu nuskinti ar nupjauti kelis kartus. Pasikeitus sąlygoms (pradėjus šalti), laiškai po truputį nudžiūsta, o pats svogūnas pasilieka dirvoje žiemoti. Ir jau anksti pavasarį jie vėl pradeda žaliuoti.

Daugiamečiai svogūnai maistui gana plačiai vartojami ir auginami daugelyje pasaulio šalių. Kai kur jie auga patys lauko sąlygomis. Visų rūšių daugiaečius svogūnus verta auginti dėl jų antžeminės dalies – laiškų. Vitamino C daugiausia būna jų pirminiuose laiškuose, o vėliau ataugę laiškai turi jo daug mažiau. Daugiamečiai svogūnai vienoje vietoje gali augti 4-6 metus.

Daugiamečiai svogūnai skirstomi į svogūnus vamzdeliniais ir plokščiais laiškais. Vamzdeliniai svogūnai yra smulkialaiškiai ir daugiaaukščiai, o plokščiais laiškais – nareizlapiai ir kvapnieji.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia