Dirvos parinkimas ir paruošimas porų auginimui

0
1055
porų sodinimas

Visos porų veislės auga ilgai – apie 90-100 dienų. Dėl to tikslingiausia užauginti daigus šiltadaržiuose, o po to sodinti juos į dirvą.

Porų sėklas šiltadaržyje reikia sėti anksti – kovo mėn. pirmoje pusėje, nes jos ilgai nedygsta. Kaip ir kitų svogūnų sėklas, prieš sėjant būtina pamirkyti. Pasėjus sėklas į šiltadaržį, jame reikėtų palaikyti +20-22°C temperatūrą, nuolat sekti, kad žemė būtų drėgna. Kai pasirodo pirmieji porų daigeliai, temperatūrą šiltadaržyje galima sumažinti iki + 1C – 20°C dieną ir +10-12°C naktį. Šiltadaržis taip pat nuolat vėdinamas, o 2 -3 dienos prieš sodinant į dirvą – visai atidaromas.

Jau šiltadaržyje būtina 2 kartus patręšti amonio salietros ir kalio chlorido skiediniais. Salietros imama 20g kibirui vandens, o kalio chlorido – 40g tam pačiam kiekiui.

Iš šiltadaržio į dirvą daigus reikia sodinti po ,50 dienų po pusėjimo. Dirva Šiltadaržyje gerai palaistoma.

Ypač porams reikalinga gerai įdirbta, derlinga, patręšta organinėmis medžiagomis dirva. Visiškai netinka rūgšti dirva – joje porai užauga maži, kietais lapais, neskanūs. Labiausiai tinka priemolis.

Kartu su porais galima pasėti lapinių salotų, jos užauga daug greičiau, todėl jas nuraunant kartu išpurenami porų tarpueiliai. Jeigu dirva derlinga, daigus galima sodinti vieną arčiau kito, o liepos – rugpjūčio mėn. praretinti. Išrautus jaunus porus galima vartoti maistui, o likę porai gali vegetuoti iki šalnų.

Porus reikia sistemingai ravėti, kaupti. Dirva turi būti pakankamai drėgna. Juos galima pasodinti ir po ankstyvųjų pavasarinių daržovių, kurias sodinant dirva buvo patręšta mėšlu. Jeigu sodinama kitokioje dirvoje, tai, pasodinus daigus, tarpueiliai patręšiami mėšlo puviniu, o po savaitės apkaupiami. Be organinių trąšų, porams reikia ir mineralinių: 1 arui – 2,5 kg superfosfato, 1,5 kg kalio chlorido, 1,2 kg amonio salietros. Dar geriau, jeigu dirva patręšiama kompostu, sumaišytu su superfostatu. Reikia atsiminti, kad mineralinių trąšų nereikia padauginti, nes užaugę porai tada ilgai neišsilaiko.

Taip pat reikia žinoti, kad porai labai išsekina dirvą, todėl sodinti juosį tą pačią vietą pamečiui nepatartina.

Žinant, kad žiemą bus daug sniego ir ne per daug šalta, kai kurių veislių porų sėklas galima sėti į dirvą vėlai rudenį, užberti jas 2-3 cm mėšlo puviniu. Tada porai išdygsta ankstyvą pavasarį. Jų priežiūra tokia pat, kaip ir auginant iš daigų. Taip auginti galima ’Karantano’, ’Elefanto’, ’Brabanto’ veislių porus.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia