Česnakų naudojimas naikinant kenkėjus sode ir darže (amarai, erkutės ir kitos ligos)

0
4114
česnakų laukas

Česnakai tinka augalų kenkėjams naikinti, gydo augalų ligas.

Česnakų antpilas – patikima priemonė prieš kambarinių ir šiltnaminių augalų amarus.

Dėl fitoncidinių savybių česnakai naudojami amodiniams straubliukams naikinti. Į 0.1t grudų patariama dėti apie 200 g česnako.

Česnakai praverčia  ilgesnį laiką saugant produktus. Įdėjus česnako į miltus, kruopas, juose neįsiveisia kenkėjų. Vandeninis česnako ekstraktas apsaugo augalus nuo voratinklinės erkės, kuri pažeidžia bulvienojus, pomidorus. Ekstraktas ruošiamas taip: 0,5 kg Česnakų sutrinama grūstuvėje,gauta masė atskiedžiama 3-5 1 vandens, nusunkiama, po to išspaudus vėl sudrėkinama trupučiu vandens ir vėl nusunkiama. Ištraukos supilamos į vieną indą ir pripilama vandens iki 10L. Laistant erkių apniktus augalus, į kiekvieną laistytuvą įpilama 300 ml paruoštos ištraukos. Augalai laistomi tiktai iš viršaus vakare arba apsiniaukusią dieną. Voratinklinė erkė išnyksta palaisčius vieną ar du kartus, nelygu kiek augalai apnikti. Antrą kartą laistoma po 3-5 dienų.

Voratinklinei erkei naikinti galima naudoti ir stipresnį česnakų užpilą. Reikia susmulkinti arba sumalti 200g česnakų ir užpilti 101 vandens. Ne vėliau kaip po dviejų valandų šiuo užpilu augalus nupurkšti.

Kenkėjams naikinti tinka toks užpilas: smulkiai supjaustyti ir sutrinti 500g česnakų skiltelių, sudėti į stiklinį 3 1 talpos indą ir užpilti kambario temperatūros vandeniu. Laikyti šiltoje tamsioje patalpoje 5 paras, paskui nukošti. Kenkėjams naikinti pakanka 101 vandens, 60 g tokio česnakų užpilo ir 50 g muilo.

Slyvų amarus galima naikinti tokiu užpilu: į 10 1 vandens įdedami 2-3 susmulkinti česnakai. Šiuo užpilu nupurškus agrastus, kol agrastiniai pjūkleliai nesudėjo kiaušinėlių, agrastai apsaugomi nuo pjūklelių netikrųjų vikšrų.

Serbentus nuo erkių apsaugo toks skiedinys: 50g česnakų ir 100g tabako užpilti 10l vandens (60-70<>C), pridėti muilo, nukošti ir nupurkšti augalus.

Amarams ir voratinklinei erkei naikinti 100-150 g sausų česnakų lapų ir Inkštų užpilama 101 vandens. Nupurškus tokiu užpilu, po paros kenkėjai žūva.

Pumpurinei erkutei naikinti rekomenduojama tarp serbentų krūmų,. braškių pasodinti česnakų eilutėmis ir upelėmis ir palikti juos žiemą neiškastus. Prireikus vasarą, butonizacijos metu  tuoj po žydėjimo, patariama serbentų krūmus apipurkšti suspensija (50-100 g Česnakų sutrinti grūstuvėje, atskiesti 101 vandens ir tuoj pat purkšti augalus). Nebūtina purkšti kiekvieną šakelę, nes kenkėjai dėl česnako fungicidų žūva ir ant gretimų neapipurkštų šakelių. Po 5-6 dienų reikia purkšti pakartotinai. 100-150 m2 ploto apipurkšti pakanka 10 1 suspensijos.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Įvertinimų skaičius: 34

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia