Sulčių vartojimas

0
641
sulčių vartojimas

Be maisto, žmogaus organizmui atstatyti ir gyvybinėms funkcijoms palaikyti reikalingas vanduo, kuris patenka su gėrimais ir maisto produktais. Svarbiausi gėrimai yra geriamasis vanduo, pienas, kava, arbata, sultys, gaivinantys gėrimai, prisotinti anglies dioksido.

Žmogus kasdien vidutiniškai išgeria 1,5—2l gėrimų, arba per metus 550—735l. Gėrimų suvartojimas priklauso nuo lyties, amžiaus, meteorologinių sąlygų, profesijos, pagaliau vietinių papročių.

Karštomis vasaros ir rudens dienomis dauguma žmonių geria nealkoholinius gėrimus, alų. Daugiau gaivinančių gėrimų geria karštų cechų darbininkai, atstatydami su prakaitu prarastą vandenį.

Statistika rodo, kad alkoholinių gėrimų šiuo metu per daug išgeriama. Šventės, gimtadieniai, vestuvės, pagaliau laidotuvės lydimi nuodų taurelės. Geriama su proga, geriama ir be progos. Alkoholiniai gėrimai daro žalą geriančiajam, jo šeimai, visuomenei, valstybei. Girti asmenys padaro 60% vagysčių, 75% nužudymų ir išprievartavimų, daugiau kaip 80% apiplėšimų, sumušimų ir sunkių sužalojimų. Be to, dėl girtumo vyksta avarijos, nelaimingi atsitikimai, traumos. Liūdnos alkoholinių gėrimų vartojimo pasekmės, bet dabar jau geriama mažiau. Tuo tarpu vaisių, uogų ir daržovių sultys, kurių naudingumas žmogaus sveikatai ir darbingumui neginčytini, stovi parduotuvių lentynose. Vadinasi, reikia dar stiprinti kovą su alkoholinių gėrimų vartojimu ir labiau propaguoti sultis— vieną iš geriausių natūralių gėrimų. Būtų gera, kad šeimos šventėse nebūtų alkoholinių gėrimų ir šeimininkai svetingumą bei nuoširdumą rodytų savo gamybos sultimis ir iš jų pagamintais gėrimais.

Kad žmogus būtų sveikas, darbingas ir sulauktų ilgo amžiaus, patartina daugiau gerti sulčių, ypač gamintų namuose iš įvairių vaisių, uogų ir daržovių. Kiekviena šeima, turinti kolektyvinį ar sodybinį sodelį, galėtų rudenį pasigaminti tiek sulčių, kad kiekvienam šeimos nariui tektų 13—15l per metus. Vadinasi, vienam šeimos nariui reikėtų perdirbti į sultis apie 30 kg vaisių, uogų ir daržovių.

Būtų gera ir gražu, kad įmonių, įstaigų pobūviuose, vakaronėse vyrautų įvairiausi sulčių ir kitokie nealkoholiniai gėrimai.

Pageidautina, kad konservų fabrikai gamintų geros kokybės sultis ir jas išpilstytų į nedidelę, patogią, gražiai apipavidalintą tarą.

Daugėjant šalyje įvairių pramonės šakų, labiau rūpinamasi darbuotojų ir gamtos apsauga. Reikėtų karštų cechų, chemijos įmonių darbininkams daugiau gaminti sveikatą atstatančių ir stiprinančių gėrimų.
Išplėtus sulčių gamybos apimtį, reikėtų gerinti ir jų kokybę bei realizavimą. Jų turėtų būti pakankamai pardavinėjama mokyklose, įstaigose, stovyklose, žmonių susitelkimo vietose (parkuose, stotyse ir kt.), karštuose cechuose, chemijos fabrikuose, remonto dirbtuvėse.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia