Temperatūros įtaka svogūnų augimui

0
1187
sausra

Visos svogūnų rūšys palyginti atsparios šalčiui. Jų sėklos gali sudygti + 1—2°C temperatūroje, o auginant iš ropučių sudygsta ir esant 0°C. Bet šiuo atveju gali užsitęsti laiškų augimas, + 14—15°C temperatūroje laiškai pradeda augti praėjus 2 savaitėms po sėjos, o +20—22°C — po 6—8 dienų. Žema teigiama temperatūra pavasarį (+5—10°C) padeda vystytis Šaknų sistemai. Jeigu temperatūra aukšta +35°C ir daugiau, šaknys auga lėčiau, laiškai smulkėja, deformuojasi, kenčia visas augalas.

Svogūnų laiškai taip pat neblogai pakelia žemą temperatūrą. Pavasarines šalnas -1—3°C pakelia ir ropinių svogūnų laiškai, bet jau ~5°C temperatūroje gali žūti, tuo labiau, jeigu šaltis ilgiau trunka. Daugiamečių svogūnų rūšys ir porai gali pakelti ir -5°C temperatūrą.

Smulkialaiškiai, daugiaaukščiai, narcizlapiai ir kvapnieji svogūnai, pasodinti ar palikti žiemoti, gerai pakelia ir nemažus šalčius. Jeigu daug sniego, nors temperatūra siekia netgi -33C, šie svogūnai lengvai išsilaiko. Ropinis svogūnas, poras — iššąla.

Taigi optimali svogūnų dygimo temperatūra +24—25°C, o augimui geriausia +20—23°C temperatūra. Žemesnėje temperatūroje greičiau auga laiškai, bet blogai formuojasi ropelė.
Laiškų augimui bei svogūnų ropelių formavimuisi temperatūra turi įtakos ne tik juos pasodinus, bet ir laikant žiemos metu.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia