Kaip panaudoti visas svogūno dalis?

0
1011
svogūnų lukštai margučiams

Ropelės. Šviežių pelėsių dėmių audinyje neliks, jei jas keletą kartų patrinsite svogūno ropelės sultimis, o paskui išskalbsite su ūkiniu muilu karštame vandenyje.

Nešvarias odos rankines galima gerai nuvalyti perpjauta svogūno ropele.

Svogūno sultys ir susmulkinti gysločio lapai malšina skausmą įgėlus bitei, vapsvai.

Šalia kviečių ar rugių svirnuose padėtos svogūnų ropelės apsaugo grūdus nuo kirmėlių.

Lukštai, Užpuolus kitus augalus ar daržoves amarams ar erkėms, galima naudoti tokį svogūnų lukštų užpilą: 200 g svogūnų lukštų užpilti 10 litrų karšto vandens ir laikyti 4-5 dienas. Po to nekošti. Purkšti augalus 3 kartus, kas 5 dienos.

Svogūnų lukštais puikiai galima nudažyti lininius, medvilninius, vilnonius siūlus ar audinius gelsva, ruda arba žalia spalva. Šiam reikalui lukštus reikia 7 val. mirkyti karštame vandenyje, o po to dar 4 val. virinti ant mažos ugnies. Geltonai spalvai reikia 40 g lukštų 100 gramų siūlų; rudai ir žaliai dar daugiau – 500-600g. Kad nudažytas daiktas nebluktų, reikia į tirpalą įberti 2-3 valgomuosius šaukštus druskos, o perplaunant – įpilti acto.

O kokius puikius margučius galima nudažyti su lukštais velykiniam stalui! Taip dažyti margučiai daug skanesni už dažytus įvairiais cheminiais dažais.

Daroma šitaip: nevirtus kiaušinius reikia išmarginti su vašku, parafinu ar lajumi. Tam panaudojamas teptukas, pagalėlis ar koks kitas įrankis. Po to sudėti juos į iš vakaro užplikytus svogūnų lukštus. Juose palaikyti 3-4 val, o po to kartu išvirti. Ten, kur buvo padengta lajum ar vašku, lieka balti taškai, o kitur kiaušinis nusidažo gelsvai, raudonai ar rudai, priklausomai nuo to, kiek buvo lukštų.

Kitas būdas: nedideles įvairių žolynų šakeles, lapelius, žiedelius (žibutės, kraujažolės, dobilo ir pan.) uždėti ant nevirto kiaušinio, po to jį apdėti išmirkytais lukštais ir tvirtai aprišti siūlais. Išvirti taip pat lukštų skiedinyje. Gaunami išties fantastiški raštai.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia