Kaip užsiauginti svogūnų laiškų kambaryje: auginimas žemėje ir vandenyje

0
4959
svogūnų auginimas viduje

Užsiauginti svogūnų laiškų galima ir namuose, svarbiausia, kad būtų vieta arčiau langų, arčiau šviesos. Pravartu žinoti, kad kambaryje užaugintų svogūnų laiškuose vitamino C yra 6-8 kartus daugiau nei ropelėse. Tikslingiausia auginti tokias svogūnų veisles, kurios yra daugiadaigės – ’Strigunovskije’, ’Besonovskije vietiniai’. Jie geriausiai auga, kai kambario langai į pietus, pietvakarius arba pietryčius.
Svogūnus namuose galima užsiauginti įvairiais būdais.

Svogūnų laiškų auginimas žemėje

Žemė paruošiama rudenį. Tam galima imti tokius žemių mišinius:

1 mišinys: 1 kibirui imti 2 dalis lauko žemės, 1 dalį komposto arba durpžemio ir 1 dalį žvyrsmėlio, kurį būtina prieš maišant perplauti verdančiu vandeniu. Žvyrsmėlį galima pakeisti medžių pjuvenom. Į šį mišinį dar būtina įdėti 5-6 g kreidos, 20 g trąšų.

2 mišinys: 2 dalys 3-4 metų senumo mėšlo puvinio, 1 dalis lapinės ir 1 dalis pievos (pūdymo) žemės. Lapinė žemė – tai įvairių medžių lapų ir augalų puvinys (tik ne ąžuolo ir gluosnio lapų).

3 Mišinys: 5 dalys lauko žemės, 5 dalys mėšlo puvinio ir 2 dalys upės smėlio arba pjuvenų.

Žemę galima supilti ir vėliau auginti svogūnus (ar kitas daržoves) dėžėse, įvairiuose puoduose (geriau, žinoma, keraminiuose), plastmasiniuose induose. Tam galima panaudoti netgi dvigubus pieno, kefyro pakelius. Svarbu, kad šių indų dugnuose būtų skylės drenažui ir į indų dugną įdedama molinių šukių, nedidelių akmenėlių, o viršuje – žemių mišinys. Svarbiausia, kad žemė būtų pakankamai prisotinta mineralinių medžiagų, nesulaikytų vandens ir nebūtų labai suplūkta.

Į žemę svogūnų ropelės sodinamos 3,5-4 cm dydžio, 1-3 cm atstumu. Kad greičiau užaugtų laiškai, svogūnų ropelių kaklelis truputį nupjaunamas ir po to ropelės parai sudedamos į šiltą +40°C temperatūros vandenį, kuriame yra ištirpinta 0,01% kalio permanganato. Į dėžes (ar kitus indus su smėliu) ropelės pasodinamos taip, kad ant viršaus būtų apie 2 cm žemių. Pradžioje svogūnai laistomi šiltu vandeniu ir laikomi šiltoje tamsioje vietoje. Prasikalus daigams, indai su svogūnais perkeliami ant palangės, ar ten, kur yra pakankamai šviesos. Jeigu kambaryje yra +22-24°C temperatūra, o svogūnai paliejami +30-35°C temperatūros vandeniu, tai jau už dviejų savaičių laiškai būna pakankamai dideli ir kraštinius laiškus galima vartoti maistui.

Taip pasodinti puikiausiai auga beveik visų rūšių svogūnai – ropiniai svogūnai, smulkialaiškiai, kvapnieji, daugiaaukščiai, taip pat ir žieminių veislių svogūnai;

Svogūnų laiškų auginimas vandenyje

Parinkus 3-4 cm dydžio svogūnų ropeles ir nuėmus sausus lukštus, reikia įdėti į indą (butelį) su vandeniu taip, kad vanduo liestų visą svogūno dugnelį. Kol išdygs šaknys, vanduo keičiamas ryte ir vakare, o kai išdygsta šaknys ir pradeda augti laiškai – kartą per dieną. Keičiant vandenį, būtina išplauti indą, taip pat nuplauti ir pačią ropelę.

Svogūnams auginti dar galima panaudoti voneles, skirtas fotografijoms ryškinti. Jas reikia pilnas pripilti vandens, o ant viršaus padėti faneros ar kartono lakštą su skylėmis arba plastmasinį tinklelį. Ant. jų sudėti svogūnų ropeles. Jų priežiūra tokia pat, kaip ir auginant buteliuose.

Reikia žinoti, kad pirmųjų pasirodžiusių laiškų negalima skinti, kol jie nebus užaugę iki 20-30Cm.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.7 / 5. Įvertinimų skaičius: 46

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia