Kiek laiko auga braškes?

0
1844
antrametės braškės

Įveistas braškynas gali derėti 5-10 metų, bet produktyviausias braškyno amžiuis yra daug trumpesnis. Žinoma, kad vasaros pabaigoje pasodintos braškės kitais metais duoda nedidelį, bet labai didelių, gražių uogų derlių. Antrais po sodinimo metais derlius būna didžiausias, o uogos geros kokybės. Trečiais braškių krūmai labai sutankėja, priaugina daug žiedynų, be to, atsiranda įvairių ligų bei kenkėjų. Dėl to trečių metų braškyne uogų būna daug, bet jos mažesnės, prastesnės kokybės, o derlingumas šiek tiek mažesnis negu antramečiame braškyne. Vėlesniais: auginimo metais uogos dar daugiau smulkėja, o derlingumas mažėja. Senesniuose braškynuose prisiveisia daug daugiamečių piktžolių, paplinta ligos bei kenkėjai.

Dėl minėtų priežasčių braškynas laikomas 3 metus. Tik labai gerai prižiūrimi, gražūs braškynai paliekami ketvirtiesiems, metams.

Sodininkai turėtų taip veisti braškyną, kad kiekvienais metais jo trečdalį užsodintų, o iš kito trečdalio išrautų senas braškes. Taip veisdami braškyną, kiekvienais metais turėtume ir pirmamečių, ir antramečių, ir trečiamečių braškių. Vadinasi, naujam braškynui įveisti užteks daigų iš pirmamečio braškyno, o uogų derlius kasmet bus beveik pastovus. Jis priklausys tik nuo klimatinių sąlygų bei priežiūros.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia