Skiepiti agrastai ir serbentai

0
1545
serbentų skiepijimas

Pietų ir Vakarų Europoje kultūrinėms agrastų veislėms labai karšta. Ypač karšta būna virš dirvos paviršiaus, kurį įkaitina saulė. Tačiau jau apie 1m aukščiau vėdinimuisi sąlygos geresnės, ir karštis darosi ne taip baisus. Norėdami agrastų krūmą pakelti virš žemės, Vakarų Europos sodininkai jam pridėjo kamieną. Kamieno aukštis-apie 1m. Šitaip suformuotas medelio formos agrastas pats tampa egzotiška sodo puošmena, o jo vaisius skinti ir patį krūmą prižiūrėti darosi patogiau.

Kamienui sudaryti naudojamas poskiepis-auksuotasis serbentas (Ribes aureum), kuris savo krūmo forma labai įvairuoja. Netinka poskiepiams tokie krūmai, kurie prie žemės leidžia daug nulinių ūglių, o iš šaknų-atžalas. Tinka tie krūmai, kurių stiebų nedaug, jie tvirti ir stori.

Į auksuotąjį serbentą lygiai taip pat galima skiepyti ir auginti medelio formos raudonuosius ir baltuosius serbentus. Vakarų Europoje skiepytų agrastų ir raudonųjų serbentų kultūra labai populiari.

Išauginti stiprų kamieną reikia dviejų metų. Skiepijama 1m aukštyje Įprastais būdais, bet skiepijimas prigyja sunkiau. Birželio mėnesį, įskiepiui imdamas pradėjusius augti ūglius su dvimetės medienos dalimi. Dalis lapų nugnaiboma. Kamieną visą reikia genėti-pasirodantys ūgliai šalinami. Skiepytą medelį dėl plono kamieno būtina pririšti prie kuolo.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia