Kaip sodinti ir kur auginti skiepytus slyvus?

0
942
slyvų skiepijimas

Iki palyginti nesenai skiepytų slyvų buvo auginama nedaug. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais, įsisavinus greitą slyvų dauginimo būdą -kultūrinių veislių skiepijimą į kaukazinę slyvaitę – skiepytų slyvų auginimas greitai paplito.

Slyvų sodinimo atstumai parenkami atsižvelgiant į jų augumą. Skiepytos slyvos (ypač augių veislių) užauga didelės, kartais prilygstančios obelims. Dėl to seniau skiepytos slyvos buvo sodinamos retai. Tačiau slyvų amžius yra palyginti trumpas ir dėl to jos tokio dydžio būna tik keletą metų. Be to, derančias slyvas reikia stipriai genėti (ypač atjauninti). Todėl jų augimą nesunku apriboti.

Optimalaus aukščio (0,5-1 m) kamienais silpno augumo slyvoms tinkamiausi atstumai yra 5x2m, o augioms – 5x3m. Kolektyviniuose soduose, kur slyvų auginama nedaug ir vienoje eilėje, sodinimo atstumai tarp eilių galėtų būti tie patys kaip obelims bei kriaušėms, o eilėse 2-3 m.

Dažnai soduose slyvos auginamos sodo pakraštyje, sodinant jas leidžiamu atstumu nuo kamyninio sklypo. Toks sprendimas geras. Slyvų eilė gali būti kartu ir užuovėja daržui.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.8 / 5. Įvertinimų skaičius: 4

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia