Pomidorai ir jų maistinė vertė

0
1518
pomidorai maiste

Pomidorų tėvynė – Peru, inkų šalis. Savo tėvynėje jie ir vadinami pomidorais. Bet kiti juos vadinama toniniais. Kaip gi čia yra? Kuris pavadinimas tikrasis? Pirmieji pomidorų vaisiai, kuriuos ispanai parvežė iš Amerikos į Europą, buvo geltonos spalvos. Prinokę atrodė lyg auksiniai, ir italai juos pavadino pomidore”. „Ponio” – obuolys, „doro” auksinis.

Pradžioje pomidorus Europoje sodindavo kaip dekoratyvinius augalus. Niekam neatėjo į galvą ragauti jų vaisių, Literatūroje yra žinių, kad pirmieji jų paragavo portugalai, ir jiems „auksinis obuolys” patiko.

Pomidoruose, kaip ir agurkuose, daug vandens – 93,5 proc., bet juose yra šiek tiek gliukozės ir fruktozės, kurios vertingos mistiniu požiūriu ir suteikia salstelėjusį skonį. Literatūroje nurodoma, kad pomidoruose vitamino C yra iki 25 mg %, o karotino apie 1,5 mg %. Taip pat juose yra ir B grupės vitaminų, o iš moneralinių medžiagų daugiausia yra kalio, 100 g pomidorų masės duoda 19 kcal. Be to, pomidorai – puiki stalo puošmena.

Maistui geriausiai tinka prinokę, kieti pomidorai, nors vartojami įvairios brandos, net ir žali, nespėję užaugti ir prinokti. Iš pastarųjų galima išvirti įdomaus skonio uogienę.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.3 / 5. Įvertinimų skaičius: 3

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia