4 patarimas kuriuos turi žinoti visi kas augina aronijas

0
1177
aronijų auginimas žiemą

1. Norint kuo ilgiėu išlaikyti aronijos vaisius šviežius, skinti juos reikia su koteliais (nukirpti žirklėmis) ir laikyti šaldytuve 0-3° temperatūroje popieriniuose arba storesniuose polietileniniuose (plėvelės storis – 0,06 mm) maišeliuose. Kartą per mėnesį juos patikrinti. Po 6-8 mėnesių vaisius tinka naudoti maistui, taip pat ir gydymui.
2. Iš aronijos vaisių pagamintos uogienės ir sultys turi gana daug vitamino P. Šie produktai ypač naudingi žiemą ir pavasarį. Uogienes patartina vartoti kartu su vitaminu C arba daug jo turinčiais gaminiais (juodųjų serbentų sultimis, erškėtrožių sirupu ir kt.).
3. Pavasarį (prieš žydėjimą ir žydėjimo metu) apipurkštus arba palaisčius aronijos krūmus
kalio permanganato (0,15 g 1 krūmui) arba cinko sulfato (0,02-0,1 g) tirpalais, augalai vešliau auga, geriau dera, vaisiuose susikaupia daugiau vitaminų.
4. Nors, palyginus su kitais vaismedžiais, juodavaisė aronija atspari ligoms ir kenkėjams, tačiau, skleidžiantis lapams arba kiek vėliau (iki žydėjimo) profilaktiškai patartina jos krūmus apipurkšti 1% Bordo skysčiu arba 0,5% cinebo suspensija.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.9 / 5. Įvertinimų skaičius: 9

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia