Augalų augimo būdai ir jų gyvenimo trukmė

0
1093
kordilina

Kiekvienas augalas turi jo rūšiai būdingą genetinę programą, kuri lemia jo amžių, dydį bei išvaizdą. Bet štai — išlakūs, savo gimtinėje iki kelių metrų aukščio išaugantys medžiai ir krūmai, patekę Į labai ribotą gėliapuodžio erdvę, ligi pat dienų galo išbūna palyginti visai mažučiai. Jie atrodo nuolat, jauni ir beveik nebrandina vaisių.

Augimo būdai:

• augti tiesiai aukštyn, pavyzdžiui, kordilina (Cordyline)

• vyniotis arba lipti, pavyzdžiui, lamstas (Cissus)

• šliaužti arba plėtotis, pavyzdžiui, elksinė (Soleirolia.)

• augti užsikabinus, pavyzdžiui, es-chinantas (Aeschynanthiis), kolum-nėja (Columnea).

Augalų amžius esti labai įvairus.Jie būna vienamečiai, dvimečiai arba daugiamečiai, išlieka žoliniai arba sumedėja (puskrūmiai, krūmai ar medžiai).

Vienamečiai augalai kaip Browallia grandijiora arba dvimečiai kaip Emcmn affine per vienerius arba dvejus metus išdygsta, užauga, peržydi, užmezga vaisius bei subrandina sėklas. Išpildę savo gamtinę paskirtį jie numiršta. Suprantama, ir mūsų namuose vienamečiai bei dvimečiais augalai negyvena ilgiau, todėl po metų ar dvejų reikia arba įsigyti naujų pamėgtos rūšies  egzempliorių, arba pradėti dauginti patiems.

Daugiamečiai augalaikerai (Ant-huriitm veislės, Campaniūa, Chri-santhemum veislės, Cyperus) arba svogūninės gėlės (Hippeastrum) turi kiekvienų vegetacijos periodų naujus ūglius išleidžiančius šakniastiebius,. šankiagumbius arba svogūnus. Gerai prižiūrimi tokie augalai kambaryje gali išbūti metų metus. Puskrūmiai (Asparagussetaccus, Beloperone) savo žolinę dalį, kuri numiršta ir sumedėja, atsiaugina kiekvienais metais. Gėliapuodyje jie gyvena taip pat ilgai. Krūmai ir medžiai (Araucaria, Ar-disia, Cupressus, Gardenia, Grevil-lea, Ficus, Medinilla, Sparinannia), amžinai žaliuojantys arba lapus metantys medžių padermės augalai gerai prižiūrimi gali sulaukti tikrai garbingo amžiaus.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 2.5 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia