Augalai, kurie patiks vaikams

0
859
Mimosa

Įdomiausi yra tie augalai, kuriems augant vyksta kas nors netikėta.

Valgomasis arachis, vadinamas žemės riešutu (Arachis hypdgaea), žydi tik keletą valandų ir po savidulkos nuvysta. Po to jis pailgina savo žiedyno kotą, lenkia jį žemyn ir kiša į žemę, kur brandina vaisių (iš to kilęs ir augalo pavadinimas). Jei norite savo vaikams parodyti tokį neįprastą vyksmą, vasario mėnesį pasėkite valgomąjį arachį (žinoma, ne sūdytą!). Sėklas išlukštenkite iš rudos luobelės ir po tris sukiškite į vieną gėliapuodį. Laikykite šviesoje ir šiltai, nuolat patiekite, neleisdami išdžiūti žemei.

Vilnamėdi (Gossypium herbaceum) galima pasėti ankstyvą pavasarį kaip ir valgomąjį arachį. Praėjus maždaug šešiems mėnesiams jis pražysta grietinės geltonumo, L dedešvą panašiais žiedais, kurie apsivaisina patys. Po devynių savaičių susiformuoja žalios dėžutės, kurios netrukus susprogsta, išskleisdamos baltos vatos (medvilnės) gumulėlius.

Mimoza (Mimoza pudicd) krūpteli vos palietus ją pirštu arba šiek tiek krestelėjus gėliapuodį ir labai greitai suskleidžia lapus. Pajudinus dar smarkiau, jos į keturias dalis išsišakojęs lapas nulinksta su visu kotu.

Jautrusis musėkautas (Dionaea muscipula). Jį palietus mikliai uždaro savo jautriais šepetėliais padengtą spąstų dangtelį. Tačiau kambario sąlygomis šį augalą prižiūrėti gana keblu.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia