Kaip teisingai persodinti gėles ir kitus augalus? Išsamus gidas

0
684
gėlių persodinimas

Persodinti reikia, kai:

• visa žemė apraizgyta šaknimis,

• žemė atsiduoda pelėsiais,

• nesveikos augalo šaknys,

• augalui puodas per ankštas arba iš drenažo skylutės kyšo šaknys.

Daugelį gėlių geriausia persodinti ankstyvą pavasarį (nuo vasario pabaigos) arba nužydėjus. Naujojo indo skersmuo turėtų būti bent pora centimetrų didesnis nei senojo. Prieš persodinant molio indus privalu mirkyti geras dvi valandas!

O persodinama taip: Porą valandų prieš tai augalai palaistomi. Paskui gėliapuodis apverčiamas. Smarkiau pastuksenus paprastai jo turinys iškrinta. Jei jis itin tvirtai prilipęs, molinis gėliapuodis sudaužomas, o plastikinis įpjaunamas, Viršutinis žemės sluoksnis pašalinamas, o šaknys iškedenamos pagaliuku.

Šaknis apipjaustyti reikia tik tuo atveju, jei jos parudusios (kartais iki juodumo), supuvusios arba labai seniems augalams, kurių nebenorima persodinti į didesnius puodus. Pjūvių vietas būtina pabarstyti medžio anglies milteliais. Pusiausvyros dėlei galima pašalinti ir senus ūglius. Patariama nupjauti ir ūglius be lapų.

Labai svarbu, kad laistymo vanduo gerai nutekėtų. Naujojo indo skylutę dugne pridengti puodo šuke arba užberti piršto storumo (dideliuose induose — 5-10 cm storio) molio gurvuolių, perlito arba žvyro sluoksniu. Augalus pasodinus būtina sodriai palaistyti ir laikyti šviesoje, ir šiltai, tik jokiu būdu ne saulėje. Jei žemė šilta, geriau auga naujos šaknys.

Tolimesnė priežiūra: Laistyti tik tiek, kad žemė neišdžiūtų. Pasirodžius naujiems ūgliams, kiekvieną gėlę prižiūrėti pagal jos prigimtį. Tręšti tik praėjus 6-8 savaitėms po persodinimo! Pakeisti viršutinį žemės sluoksnį rekomenduojama tik dideliems augalams, kurių dėl vietos stokos nebenorima persodinti, ir augalams, kurie nemėgsta persodinimo (palmėms). Norint auginti augalą be žemės arba hidroponiniu būdu, būtina rūpestingai išplauti šaknis. Persodinimas į molio gurvuolius augalo nė kiek nesukrečia — juk žemės gniužulas, kuriame jis įsišaknijęs, visiškai nepaliečiamas, tik patalpinamas į naują papildomą substratą. Epifitai sodinami į skylėtus indus, pintus krepšius arba rišami prie žievių, medžių kamienų ar samanomis aprištų lazdų.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 2.5 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia