Maži ir dideli augalai jūsų namams

0
1087
gėlės - mažos ir didelės

Atsižvelgdami į madą ir vartotojų poreikius selekcininkai bei sodininkai pateikia vis naujas dekoratyvinių augalų veisles. Jie ne tik keičia žydėjimo laiką, “išranda” vis naujų spalvų ir formų žiedus bei lapus, bet ir „augina” augalą iki jo rūšiai nebūdingo, bet dekoratyvaus aukščio arba sustabdo jo augimą, sumažindami jam skirtos žemės kiekį, augindami jį kone antpirščio dydžio puodelyje ar terpdami dirvožemiu augimą stabdančias medžiagas. Šitaip selekcijos keliu parenkamas norimas dydis. Žemiau pateikiame įvairių dydžių augalų sąrašą:

Maži žydintys augalai: chrizantema, spatifilis, antinis, raudonžiedė kalankė, erškėtis , šanpaulija ir žemaūgė azalija.

Maži lapiniai augalai: dracena, paparčiai, krotonns, palmės ir peperomija.

Ilgastiebiai: chrizantemos, palėpštis, Pachystachys, hibiskas, puansetija ir azalija.

Pakabinami augalai: visi, kurie auga šliauždami, vyniodamiesi ar kabindamiesi

Bonsai: įvairios fikų rūšys, Brachychiton, mirta, rapipahnė, azalijos, araukarija.

Minsai: Aeonium, Momordica, Testudinaria, fikas, iksora ir krotonas. Šie augalai panašūs į bonsų tipo miniatiūras su specialia drėkinimo sistema.

Ant lanko besivyniojantys augalai: bugenvilija, dipladenija, jasminaitis, Gloriosa, stefanotis, šveutmedis, pasiflora ir vaškuolė.

Susiviję arba susipynę kamienai: įvairios fikų rūšys .

Dubenyse arba kituose plačiuose induose augalai derinami dažniausiai pagal jų išorę, o ne pagal rūšių giminystę. Miniatiūriniuose šiltnamiuose laikomi tie mini augalai, kuriems būtinas labai drėgnas oras.
Lavos dirvožemyje laikomi augalai nuolat gauna iš jo drėgmės tiek, kiek jiems reikia, be to, ji garuoja ir Į aplinką. Įvairaus stambumo lavos skaldos galima nusipirkti specialiose parduotuvėse.

Patarimas: Dažnai siūloma pirkti prie akmens prilipdytas tilandsijas. Negana to, kad tai veikiausiai nelegaliai iš gimtųjų vietų atgabenti augalai (ši rūšis yra saugoma), toks auginimo būdas prieštarauja tų augalų prigimčiai. Tikras tilandsijos gerbėjas pas mus pirks iš sėklų arba vegetatyviniu būdu išaugintą ir ant šakų pritvirtintą augalą.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia