10 geriausių gudrybių kurias turi žinoti visi gėlių augintojai

0
666
top10

Kambariniams augalams sąlygas dažnai galima pagerinti labai paprastai.

1 triukas su obuoliais. Prinokę obuoliai bei įvairių citrinmedžių vaisiai išskiria nemažai etileno, kuris, be kita ko, yra augalų hormonas. Bromelijas jis skatina krauti žiedus.1-2 savaitėms patalpinus brome! Į ją su keliais obuoliais po šviesai laidžių plastikiniu gaubtu, maždaug po keturių mėnesių ji pražysta.

2 Nuolat nuskabykite senus žiedus . Sėklos brandinimas atima iš augalo daug jėgų ir trukdo jam gausiai ir ilgai žydėti.

3 Gėliapuodžio ženklinimas. Kai dėl kokių nors priežasčių (valydami dulkes, langus ar panašiai) perstumdome augalus, labai svarbu juos pastatyti ta pačia puse į šviesą (ypač klivijas, azalijas, gardenijas, nes kitaip jos ima mesti žiedus). Tai bus daug lengviau padaryti paženklinus gėliapuodį

4 Jei palangės šaltos, jas paprasčiausia pašiltinti putplasčio plokštėmis arba specialiais elektriniais šildytuvais.

5 Šiltas lietus. Augalus būtina kartkartėmis nuprausti drungnu vandeniu. Jei tai neįmanoma, patartina švelniu drėgnu skudurėliu nušluostyti dulkes nuo lapų. Po tokių procedūrų jie geriau jaučiasi ir lengviau kvėpuoja.

6 Jei norite pašalinti parudavusį lapo galą, jį nukirpdami palikite siaurą rudą ruoželį, nes kitaip šviežiai nukirptas galas džius toliau.

7 Žemės perplovimas. Retsykiais sveika palaikyti gėliapuodį su augalu po lėtai tekančio drungno vandens srove — ji išplauna trąšų bei druskų perteklių dirvožemyje. Tai labai atgaivina augalus, nemėgstančius dažno persodinimo (palmės! ), ir tuos, kurių dėl vietos stokos nebenorima persodinti.

8 Panardinimas. Jei dėl kokių nors priežasčių žemė gėliapuodyje perdžiūvo ir augalas ima vysti, kartais jį dar galima atgaivinti panardinus į vandenį.

9 Turint specialu šviestuvą galima net ir tamsiausiuose kampuose laikyti šviesą mėgstančius bei žydinčius augalus.

10 Fotometras. Kad nepadarytumėt klaidų parinkdami augalams vietą, geriausai įsigyti fotometrą

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia