Trumpas gidas apie begonijas

0
1424
begonijos

Begonijos, begoninių šeimos tropiniai puskrūmiai arba žolės, dažnai su šakniagum-biais. Kilusios iš tropinės Amerikos ir Azijos. Lapai asimetriniai, gražios spalvos. Auginamos krūminės (šakojasi prie pagrindo) , dekoratyvinės lapinės ir šakniagumbinės begonijos. Visas begonijas geriausia laikyti vazonuose ant pietvakarinių arba pietrytinių palangių.

Krūminės begonijos (baltai dėmėtoji, kampuotoji, sidabriškai dėmėtoji, rausvoji, plaukuotoji, žiloji, puošnioji, metalinė ir kitos) — augalai gražiais žiedais ir raštuotais lapais. Šios begonijos dažniausiai dauginamos stiebo auginiais. Pavasarį augalas genimas; nupjauti auginiai sodinami į žemės mišinį, sudarytą iš 2 dalių lapinės, po 1 dalį velėninės ir puveninės žemės ir iš trečdalio smėlio.

Dekoratyvinės lapinės begonijos turi požeminius šakniastiebius, nuo kurių eina statūs arba šliaužiantys lapkočiai su labai dekoratyviais, efektingai raštuotais lapais. Kambaryje daugiausia auginama karališkoji begonija ir daugybė jos veislių, taip pat Betina Rotšild, Kleopatra, imperatoriškoji, masono ir margoji begonijos. Vasarą augalai laikomi pavėsyje, gausiai laistomi.

Šakniagumbinės begonijos (Bolivijos, Marta, svyruoklė, daugiažiedė) žydi gražiais dideliais tuščiaviduriais, pilnaviduriais ir pusiau pilnavi-duriais žiedais. Vasarą gausiai laistoma ir tręšiama organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Rudenį, kai lapai ima džiūti ir kristi, begonijos išnešamos į sausą ir vėsią patalpą ir žiemą nelaistomos.

Dauginamos sėklomis, auginiais ir šaknia-gumbiais. Kovo mėnesį šakniagumbiai iki pusės sodinami į smėlį. Išaugusios iš šaknia-gumbio atžalos nupjaunamos ir sodinamos kaip auginiai, o pats šakniagumbis supjaustomas taip, kad kiekvienoje dalyje būtų auglys. Pjūvių paviršius pabarstomas medžio anglimi ir parą padžiovinama. Tada šakniagumbis sodinamas į vazoną, bet žeme apiberiama tik apatinė jo dalis. Kai auglys užauga iki 5—7 cm, žeme užberiamas visas šakniagumbis. Kai kurias begonijas’ (vijoklinę, buklapę, daugialapę, plikąją, melsvalapę) galima auginti kaip svyrančiuosius augalus, Itin graži žiemą žydinti begonija yra Gliuar de Loren.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia