Kaip apsaugoti savo daržo daržoves nuo ligų?

0
1843
daržovių ligos

Daržovių ligos. Labai pavojinga liga – gumbas, kuri kenkia kopūstams, ropėms, ridikėliams, ridikams, griežčiams. Geriausias būdas apsisaugoti nuo šios ligos – nesėti ir nesodinti šių augalų toje pačioje vietoje iš eilės kelis metus. Labai naudinga dirvą kalkinti, tai padeda išvengti gumbo. Tam į daigo duobutę reikia įberti saujelę kalkių miltų (maltos klinties) ir gerai juos sumaišyti su žemėmis. Padeda ir medžio pelenai (2 saujos į duobutę).

Jei kopūstų, pomidorų daigus užpuola juodoji kojelė (šaknies kaklelis patamsėja, suminkštėja, suplonėja ir supūva; augalai išvirsta, džiūsta, lengvai išsitraukia iš žemės), augalus reikia laistyti 0,05% kalio permanganato tirpalu (5 g į 10l vandens) arba purkšti 1% Bordo skysčiu. Po to apie augalus reikia paberti iki 2 cm smėlio sluoksnelį.

Nuo pelenligės, kuria suserga kopūstų daigai (ant sėklaskilčių ir lapų atsiranda gelsvų neryškių dėmių, jų apatinėje pusėje – baltas apnašas, vėliau lapai pagelsta), padeda augalų dulkinimas malta siera arba sieros ir kalkių mišiniu (santykiu 1:1), medžio pelenais (50 g į 1 m2). Dulkinant reikia stengtis, kad preparato patektų ant apatinės lapo pusės. Apdorojimą kartoti po 5 dienų.

Nuo pomidorų fitoftorozės patartina augalus purkšti vario oksichlorido, polikarba-cino, polichomo suspensija (40 g į 10 l vandens) arba 1 % Bordo skysčiu. Apdoroti preparatais galima ne vėliau kaip 20 dienų prieš derliaus ėmimą, o Bordo skysčiu – ne vėliau kaip prieš 8 dienas.

Nuo agurkų miltligės efektinga apdoroti 0,5% koloidine siera arba srutų ar šieno pakritų užpilu (1 dalį srutų arba šieno pakritų užpilti 3 dalimis vandens, leisti pastovėti 3 dienas; prieš vartojant 3 kartus atskiesti vandeniu ir perkošti). Grybo apnašą sunaikina užpilo bakterijos. Ne vėliau kaip 20 dienų prieš derliau ėmimą augalus galima nupurkšti 0,5% dvipakaičiu natrio fosfatu (dinatrio fosfatu).

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia